Verslas

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius žada, kad apie progresinius mokesčius bus diskutuojama

ELTA2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad dėl progresinių mokesčių bus diskutuojama ateityje. Skaičiuojama, kad juos įvedus šiuo metu viešieji finansai netektų per 1 mlrd. litų.

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad dėl progresinių mokesčių bus diskutuojama ateityje. Skaičiuojama, kad juos įvedus šiuo metu viešieji finansai netektų per 1 mlrd. litų.

–Atlikome mes paskaičiavimus ir įvertinome progresinių mokesčių modelį, ir tikrai apie jį bus diskutuojama, bet šiandien, jeigu iš karto darytume progresinių mokesčių sistemą, viešieji finansai prarastų apie 1,4 mlrd. litų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, savotiški progresiniai mokesčiai yra darbo grupės siūlymas keisti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD). Darbo grupė mano, kad turėtų būti didinamas NPD taip mažinant apmokestinamąją naštą mažiausiai uždirbantiems.

„Bet mes dėl NPD pakėlimo norime taikyti progresyvumo modelį, tai faktiškai šiuo metu yra ekspertų pasiūlymas taikyti iki 3 tūkst. 500 litų darbuotojams. Kurie uždirba santykinai mažiau, tai jiems tas progresyvumas būtų taikomas didesnis. Tai savotiškai yra progresinių mokesčių sistema, bet naudojant neapmokestinamąjį pajamų dydį“, – aiškino Ministras Pirmininkas.

Mokesčių reformą svarstanti Vyriausybės suformuota darbo grupė pasiūlė „Sodros“ įmokų lubas, privalomojo sveikatos draudimo mokesčio sujungimą su gyventojų pajamų mokesčiu, NPD keitimą, kad mokesčiai mažas pajamas gaunantiems žmonėms mažėtų, „Sodros“ įmokų ir išmokų glaudesnį susiejimą.

Progresiniai mokesčiai – mokesčiai, kurie didėjant pajamoms, gaunant didesnį pelną, turint ar įsigyjant vertingesnį turtą didėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.