Verslas

2017.03.31 15:01

Baltarusija nepripažįsta skolos už dujas iš Rusijos

ELTA2017.03.31 15:01

Baltarusija nepripažįsta skolos už gamtines dujas iš Rusijos, bet sutinka tęsti derybas su Rusija dėl dujų ginčo sureguliavimo, pranešė Baltarusijos vyriausybės spaudos sekretorius Vladislavas Syčevičius, informuoja BBC.

Išvakarėse Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas pareiškė, kad ketvirtadienį Rusijos ir Ukrainos vyriausybėms nepavyko susitarti dėl dujų konflikto sureguliavimo. Pasak A. Novako, Baltarusijos skola už dujas sudaro 700 mln. JAV dolerių.

„Kalbant apie Aleksandro Novako pareiškimus, esą Baltarusija nepasirengusi padengti vadinamosios skolos už rusiškas dujas, Baltarusija minėtų lėšų nevertina kaip skolos“, – pareiškė V. Syčevičius. Pasak jo, Baltarusija „reikalauja, kad arba turėtų būti besąlygiškai vykdoma 2011 m. lapkritį pasirašyta tarpvyriausybinė sutartis dėl dujų kainodaros ir norminės-teisinės bazės, arba šalys turėtų suderinti abiem pusėms priimtinas minėtos sutarties pataisas“.

Ginčas tarp Maskvos ir Minsko dėl dujų tiekimo kilo praėjusiais metais. 2016 m. gegužę Baltarusijos valdžia pareiškė atlikusi savo dujų kainos skaičiavimus ir priėjo prie išvados, kad kuro kaina padidinta maždaug du kartus. Minsko nuomone, Baltarusija turėtų mokėti po 73 JAV dolerius už tūkstantį kubinių metrų. Galiausiai Baltarusija ėmė mokėti už dujas remdamasi savo skaičiavimais. 

Rusija kainos skirtumą vertina kaip skolą, o Baltarusija tokios skolos nepripažįsta.

Rusija atsisako svarstyti nuolaidas už Baltarusijai tiekiamas dujas ir reikalauja, kad šalis vykdytų anksčiau sudarytas sutartis, taip pat grąžintų lėšas, kurias vertina kaip skolą.