Verslas

2017.03.27 15:33

Elektros rinkoje kainos išliko žemos

LRT.lt2017.03.27 15:33

Praėjusią savaitę, kovo 20–26 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo tokia pati kaip ankstesnę savaitę ir siekė 29 eurus už megavatvalandę (EUR/MWh), penktadaliu mažiau nei praėjusiais metais tuo pačiu metu. Visose Baltijos šalyse, Švedijoje ir Suomijoje vidutinė kaina buvo vienoda.

Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros, 55 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 19 proc. – iš Švedijos, o 25 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Nors Baltijos šalyse hidroelektrinių ir vėjo jėgainių gamyba smuko atitinkamai 12 proc. ir 13 proc., tai įtakos kainai nepadarė, nes elektros vartojimas irgi mažėjo 4 proc. Lietuvoje vėjo jėgainės pagamino penktadaliu, o šiluminės elektrinės – per pusę mažiau, rašoma pranešime spaudai.

Kovo 20–26 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos–Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 56 proc., Baltarusijos–Lietuvos – 2 proc. Tarptautinių Estijos–Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 41 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 97 proc., o Lietuvos kryptimi – 8 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 40 proc., o Švedijos kryptimi – 10 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt