Verslas

2013.04.28 13:18

A. Lupeika: už darbo saugumą atsakingi ir vadovai, ir darbuotojai

LRT RADIJAS, LRT.lt2013.04.28 13:18

Sekmadienį minint Darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, specialistai ragina gyventojus atidžiau vertinti riziką ir pavojus darbe.

Sekmadienį minint Darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, specialistai ragina gyventojus atidžiau vertinti riziką ir pavojus darbe.

Skaičiuojama, kad Europos Sąjungoje dėl netinkamų darbo sąlygų kas 3,5 minutės miršta žmogus. Lietuvoje, Darbo inspekcijos duomenimis, šiemet darbe žuvo 19 žmonių.

Darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika sako, kad už saugų darbą yra atsakingi ir įmonės vadovai, ir patys darbuotojai.

„Trūksta požiūrio į žmogų, trūksta glaudžių santykių tarp darbuotojo ir darbdavio. Tik jei tie santykiai toliau plėtosis, jeigu bus rūpinamasi žmogumi, mes tikrai turėsime žymiai mažiau nelaimių ir žūčių.

Kuo bus daugiau tokių pavyzdžių, tuo bus daugiau sveikų ir saugių žmonių Lietuvoje. Įstatymiškai atsakingas yra įmonės vadovas, kad organizuotų darbą saugiai. Lygiai taip pat darbuotojas turi savo teises, bet turi ir savo pareigas“, – sako A. Lupeika.        

Inspekcijos teigimu, labiausiai rizikuoja dirbantys statybų, transporto, žemės ūkio, medienos apdirbimo, maisto ar statybinių medžiagų pramonės srityse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt