Verslas

2017.03.19 11:13

Apklausa: daugiau kaip pusė gyventojų mano, kad šalies ekonominė padėtis pablogėjo

ELTA2017.03.19 11:13

Vasario mėnesį kas dešimtas (10 proc.) viešosios nuomonės apklausos dalyvis teigė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė Lietuvos padėtis pagerėjo, trečdalis (35 proc.) nurodė, kad ji nepasikeitė, o daugiau nei pusė (52 proc.) atsakė, kad ekonominė Lietuvos padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo. 3 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Kaip parodė naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ vasarį atlikta apklausa, lyginant su 2016 m. gruodžio mėnesio apklausos rezultatais, net 20 procentinių punktų padaugėjo gyventojų, teigiančių, kad šalies ekonominė padėtis pablogėjo.

Lyginant gyventojų nuomonę apie šalies ekonominę padėtį išsakytą prieš metus ir dabar, 15 procentinių punktų padaugėjo manančiųjų, kad šalies ekonominė padėtis pablogėjo.

Situacija šalies ekonomikoje dažniau nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos mėnesio pajamomis (iki 550 eurų), pensininkai bei bedarbiai, kairiųjų pažiūrų respondentai bei nelietuvių tautybės gyventojai.

Tai, kad ekonominė padėtis Lietuvoje gerėja, palyginti dažniau nurodė jaunimas iki 30 metų, mažesnių miestų gyventojai, respondentai su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu, vadovai, dirbantys valstybiniame ar viešajame sektoriuje, dešiniųjų pažiūrų respondentai.

Atsakydami į klausimą, kaip vertina savo šeimos finansinę padėtį, šį vasarį dešimtadalis (9 proc.) apklaustųjų ją įvertino kaip pagerėjusią (lyginant su buvusia prieš 2 mėnesius), 42 proc. respondentų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis nepasikeitė, o pusė (48 proc.) atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis pablogėjo. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per pastaruosius du mėnesius atsakiusiųjų, kad jų šeimos finansinė padėtis pablogėjo, padaugėjo 8 procentiniais punktais, o lyginant su vertinimais prieš metus – 2016 metų vasarį – manančiųjų, kad ji blogėja, padaugėjo 6 procentiniais punktais.

Tai, kad šeimos finansinė padėtis per pastaruosius du mėnesius pablogėjo, dažniau nurodė vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar nebaigtu viduriniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos mėnesio pajamomis (iki 550 eurų), bedarbiai ir pensininkai, lenkų ir rusų tautybių gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt