Verslas

2013.04.26 15:05

Premjeras prasitarė, ką bus siūloma daryti su mokesčių sistema

ELTA2013.04.26 15:05

Premjeras Algirdas Butkevičius prasitarė, kokius pasiūlymus antradienį darbo grupė, atsakinga už mokesčių sistemos peržiūrėjimą, pateiks Vyriausybei.

Premjeras Algirdas Butkevičius prasitarė, kokius pasiūlymus antradienį darbo grupė, atsakinga už mokesčių sistemos peržiūrėjimą, pateiks Vyriausybei.

„Bus radikalūs pasiūlymai dėl „Sodros“ biudžeto, skolų problemų sprendimo. Kaip žinote, skolos siekia 10 mlrd. litų. Visa skola bus konsoliduojama, nors ir šiuo metu yra apskaitoma bendrojoje valstybės sektoriaus skoloje, bet ji nebus apskaitoma „Sodros“ biudžete. (...) Dalis pensijų bus apskaitoma biudžete, kurios dabar mokamos iš „Sodros“ biudžeto“, – penktadienį LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, jog darbo grupė įvertino galiojančias ir naujai pasiūlytas mokesčių lengvatas.

„Dėl neapmokestinamųjų pajamų dydžio didinimo – darbo grupė įvertino didinimą tiems asmenims, kurie gauna santykinai mažą atlyginimą. Tai turėtų skatinti vartojimą“, – sakė A. Butkevičius.

ELTA primena, kad ši darbo grupė buvo sudaryta sausio 16 d. Jai vadovavo Premjero patarėjas finansų klausimams Stasys Jakeliūnas.

Darbo grupei buvo suformuluotos dvi pagrindinės užduotys – įvertinti dabartinę mokesčių sistemą ir rasti būdų sumažinti darbo pajamų apmokestinimą.

Savo išvadas darbo grupė Vyriausybei turi pateikti iki balandžio 30 d., o į antrojo etapo klausimus ji turės atsakyti iki birželio 30 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.