Verslas

2017.03.10 11:31

A. Avulio pergalė: „Žalgirio“ stadiono nuomos sutartis kol kas nebus nutraukta

Viktorija Karsokaitė, 15min.lt2017.03.10 11:31

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“ turės pateikti naują detalųjį planą, kuriame būtų numatyta galimybė statyti stadioną buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje, penktadienį žurnalistams sakė žemės ūkio viceministras Artūras Bogdanovas. Tai reiškia, kad stadiono nuomos sutartis kol kas nebus nutraukta. Tuo tarpu Arvydas Avulis teigė, kad detalusis planas koreguojamas tik tam, kad būtų nuraminta Prokuratūra ir stadiono šioje vietoje jis nestatys.

„Atsiradus naujoms aplinkybėms, įspėjimas apie nuomos nutraukimą kol kas bus nevykdomas, nestabdysime statybų. Laukiame naujo detalaus plano korektūros, kuri turi būti pateikta šiandien, galbūt pirmadienį, vertinsime situaciją“, – po penktadienį Žemės ūkio ministerijoje vykusio pasitarimo kalbėjo A. Bogdanovas.

Anot jo, šiuo metu „Hanner“ nėra numačiusi teritorijoje statyti stadiono, o naujame detaliajame plane ši galimybė bus įtraukta.

„Mes prašėme, kad detaliajame plane būtų palikta galimybė statyti stadioną. Savininkas yra pasiryžęs numatyti tą galimybę. Kadangi stadiono veikla bus galima, nebeteikia prielaidų to detalaus plano nederinti. Anksčiau savininkas nebuvo numatęs teritorijoje atstatyti stadiono, kurį dalinai yra nugriovęs. Dabar jie numato ir tokiu būdu tai bus tinkama“, – teigė A. Bogdanovas.

Žemės ūkio viceministras žurnalistams sakė, kad dabar įspėjimas dėl žemės nuomos sutarties yra pristabdomas, tačiau kuriam laikui, neaišku.

„Tas įspėjimas dėl nuomos sutarties nutraukimo buvo tik preliminarus, tai nėra sprendimas. Tokio sprendimo kol kas nebuvo nutraukti sutartį, tai tebuvo įspėjimas, neplanavome kategoriškai nutraukti ir statytojas buvo įspėtas. Kol kas pristabdome įspėjimo galiojimą“, – tikino jis.

A. Avulis: stadiono aš nestatysiu

Bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis teigė, kad šiuo metu yra prieštaravimų tarp bendrojo ir detaliojo plano sprendinių. Dabar, pagal įmonės pateiktą detalųjį planą, stadionas teritorijoje nenumatytas, o naujame plane jis bus įtrauktas.

„Dabar esame priversti daryti detalaus plano korektūrą, priversti rodyti stadioną ten, kad baigtųsi spekuliacijos visos spekuliacijos galėtume dirbti. Dabar tarp bendrojo ir detaliojo plano sprendinių yra tam tikras prieštaravimas. Tai daroma, kad to prieštaravimo neliktų ir neliktų vietos spekuliacijoms, nes puikiai matote, kiek dabar spekuliuojama stadiono klausimu. Tas turi būti padėtas taškas ir užbaigta. Bus stadionas, tai bus. Nebus stadiono, tai turi būti pasakyta, kad jo nebus“, – žurnalistams sakė jis.

Paklaustas, ar vis dėl to statys stadioną teritorijoje Rinktinės gatvėje, A. Avulis patikino, kad tikrai ne.

„Stadionas tikrai bus ant Šeškinės kalno. Jeigu kas nori statyti teritorijoje Rinktinės gatvėje, galima. Galima statyti verslo centrus, gyvenamus namus, galima ir stadioną. Ar bus ten stadionas? Aš nežinau, aš jo nestatysiu“, – po pasitarimo

A. Avulis taip pat teigė neplanuojantis paduoti Lietuvos į teismą, nes pats to nenori. Tačiau įspėjo, kad Nacionalinės žemės tarnybos ir Prokuratūros veiksmai buvo rizikingi.

„Nesame pažeidę nei vieno teisės akto, nei vienos procedūros ir jei sutarties stabdymas ar nutraukimas, buvo labai rizikingas sprendimas su labai skaudžiomis pasekmėmis Lietuvai. Bet dvi savaites prašiau to nedaryti, man to nereikia, noriu, kad viskas būtų gerai. Nenoriu daryti sprendimų, kurie mus supriešintų ir aš, kaip Lietuvos pilietis, turėčiau kovoti prieš Lietuvą“, – tikino verslininkas.

NŽT įspėjo bendrovę

NŽT praėjusią savaitę pranešė ketinanti nutraukti dvi valstybinės žemės sklypo nuomos sutartis su „Hanner“, kuri 8 hektarų teritorijoje stato 20 mln. eurų vertės „Marriott“ viešbutį, dar šiemet planuoja pradėti statyti verslo centrą, o vėliau – ir daugiabučius. Be to, 20 mln. eurų vertės daugiabučių projektas „Pilies apartamentai“ jau baigiamas įgyvendinti. Bendros investicijos šioje teritorijoje siektų apie 200 mln. eurų.

Vilniaus apygardos prokuratūra nurodė tarnybai svarstyti dėl nuomos sutarčių nutraukimo, nes sklypai buvo išnuomoti ne aukcione, todėl ši žemė gali būti naudojama tik pagal įteisintą jos paskirtį – stadiono veiklai.

Statybos darbai šioje teritorijoje vyksta toliau.