Verslas

2017.03.09 08:00

Y kartai svarbiausia – laisvas darbo grafikas

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.03.09 08:00

Naujausias tyrimas rodo, kad Lietuvoje 20–30metų žmonėms galimybė dirbti lanksčiau yra svarbesnė už didesnį atlyginimą. Be to, svarbiausi patrauklios darbovietės bruožai yra įdomus darbas bei geras kolektyvas.

Y kartai priklauso žmonės, gimę nuo 1984 iki 2004 m. Tai yra dabartiniai dvidešimtmečiai–trisdešimtmečiai. Pusė apklaustųjų, priklausančių šiai kartai, sako, kad norėtų dirbti nuolatinį darbą lanksčiu grafiku. Maždaug kas ketvirtas apklaustasis prioritetą teikia projektiniam darbui arba norėtų būti laisvai samdomu specialistu. 

Kas penktas apklausos dalyvis sako norintis nuolatinio darbo nuo 9 ryto iki 6 vakaro. Galimybė dirbti lanksčiai dažnai jaunuoliams yra svarbesnė nei didesnis atlyginimas. Daugiau nei pusė apklaustųjų rinktųsi lankstų darbo grafiką, o ne dešimtadaliu didesnį atlyginimą. 

Specialistai sako, kad šie rezultatai rodo, jog darbdaviams teks ieškoti vis naujų lankstaus darbo formų. Tačiau gera žinia, jog atlyginimas nėra pagrindinis veiksnys, motyvuojantis žmones rinktis vieną ar kitą darbdavį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt