Verslas

2017.03.03 17:07

Buvęs Ukrainos premjeras atsisakė vadovauti Nacionaliniam bankui

ELTA2017.03.03 17:07

Buvęs Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas penktadienį pranešė atsisakantis šalies centrinio banko vadovo pareigų. Šį postą, A. Jaceniuko nuomone, turi užimti profesionalus bankininkas ar ekonomistas. Tai informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Dabartinė Ukrainos centrinio banko vadovė Valerija Gontareva ketvirtadienį neatmetė pasitraukimo iš savo posto galimybės. V. Gontareva, Nacionaliniam bankui pradėjusi vadovauti nuo 2014 metų vidurio, kontroliavo perėjimą prie lankstaus grivinos kurso politikos, bet įstatymų leidėjai ne kartą reikalavo ją atsistatydinti.

„Aš atsisakau [centrinio banko vadovo pareigų]“, – kalbėdamas Londone pareiškė V. Jaceniukas.

Vasario pabaigoje V. Gontareva apie savo ketinimus pranešė šalies prezidentui Petro Porošenkai bei Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovei Christine Lagarde.

V. Gontarevos valdymo laikotarpiu buvo sustabdytas grivinos kritimas, kurį sukėlė antra revoliucija šalyje per 10 metų bei po to sekęs karas su Rusija. Už pastangas banką gyrė ir užsienio investuotojai.

Tačiau paskutinė 1 mlrd. vertės įmoka iš šalies gelbėjimo paketo yra atidėliojama nuo pat praėjusių metų lapkričio.

„Concore Capital“ tyrimų vadovo Oleksandro Parasčio teigimu, parama gali būti dar atidėta, jeigu artimiausiu metu keisis centrinio banko vadovybė.