Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Draus žvejybą tinklais

Žvejybinius tinklus nuo gegužės bus galima parduoti ir pirkti tik, gavus specialų leidimą tam. Aplinkos ministerija taip siekia užkirsti kelią brakonieriavimui.  

Žvejybinius tinklus nuo gegužės bus galima parduoti ir pirkti tik, gavus specialų leidimą tam. Aplinkos ministerija taip siekia užkirsti kelią brakonieriavimui.

Aplinkosaugininkai iš upių, marių ir jūros sako kasmet ištraukiantys tūkstančius neva niekieno tinklų. Brakonieriauti palankias sąlygas, anot jų, sudaro tai, kad žvejybinių tinklų gali nusipirkti bet kas.

Tačiau tinklais prekiaujančios bendrovės sako, kad naujoji tvarka tik sužlugdys juos, o brakonieriai tinklų atsiveš iš kaimyninių šalių. Žvejai baiminasi masinių tinklų vagysčių, praneša LRT televizijos naujienų laida  „Panorama“.

Naujoji tvarka, tikimasi, pristabdys brakonierių siautėjimą. Nuo gegužės pirmosios prekiauti žvejybiniais tinklais galės tik gavusieji atitinkamo regiono aplinkos apsaugos departamento leidimą.

„Bus tikrinamos tos prekybos vietos, turgūs, kuriose yra galimybė, kad gali būti prekiaujama nelegaliais tinklais. Kadangi jie neturės leidimo departamento, jie bus visi nelegalūs ir už tai baudžiami“, – sako Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Bauda sieks nuo 200 iki 700 litų, taip pat bus konfiskuojamos žvejybos priemonės.

Tačiau verslininkai sako, kad naujovė greičiau sužlugdys juos nei užkirs kelią nelegaliai žvejybai.

„Save gerbiantis brakonierius visą laiką perkasi medžiagas ir pats pasisiuva. Jam svarbu, kuo pigesnės medžiagos arba pigius tinklus perkasi pagamintus Kinijoje. Jie liaudyje vadinami „trintukais“. Toks 60 m ilgio tinklas kainuoja 45 lt., o pas mane kaina –  250-300 lt. Todėl brakonierius pas mane neis“, – sako „Jurutis“ direktorius Jurijus Petrovas.

Lietuvoje žvejybinius tinklus siuva ir jais prekiauja tik dvi bendrovės. Jos, pasak verslininko, nuolat konkuruoja su Latvijos įmonėmis.

Be to, kurijozas tai, kad leidimas reikalingas norintiems prekiauti tinklais, o medžiagos jiems ir toliau visi galės pirkti laisvai. Pasiūtus tinklus privaloma sužymėti, leidimo tam irgi nereikia. Būtent ši spraga esą ir leis toliau klestėti brakonieriams, praneša „Panorama“.

Leidimas tinklui bus privalomas ir žvejams. šie baiminasi, kad padaugės tinklų vagysčių.

Verslininkų teigimu, brakonieriavimas sumažėtų, jei būtų uždrausta prekyba turguose ir kiniškais tinklais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi