Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vasaros stovyklos – pagal piniginės storį

Registracija į daugelį vasaros stovyklų jau prasidėjo. Tėveliams, norintiems, kad jų vaikai vasarą praleistų stovykloje, reiktų paskubėti ir išsirinkti iš gausybės. O pasirinkimą lems ir piniginės storis.

Registracija į daugelį vasaros stovyklų jau prasidėjo. Tėveliams, norintiems, kad jų vaikai vasarą praleistų stovykloje, reiktų paskubėti ir išsirinkti iš gausybės. O pasirinkimą lems ir piniginės storis.

Vietų kai kur nebėra

Į kai kurias stovyklas registracija prasidėjo dar kovą. Dalyje stovyklų vietų jau neliko. Ir vis dėlto dar yra gausybė variantų.

Stovyklų kainos gali svyruoti nuo apytiksliai 200 iki daugiau kaip 2000 litų. Tai priklauso nuo stovyklos trukmės, vietos ar netgi maisto, kuris bus gaminamas vaikams. Registruojantis į dienines stovyklas dažnai galima pasirinkti, kiek dienų vaikas lankys stovyklą, ir mokėti tik už tas dienas. Į šeimos stovyklas gali vykti vaikai ir abu arba vienas iš tėvų.

Daugelis stovyklų vyksta septynias arba dešimt dienų. Per jas vaikai dažniausiai gyvena stovyklavietėje esančiuose nameliuose.

Vyksta kartu su vaikais

Dviejų vaikų mama Aneta Vainė kartu su vaikais į stovyklas važiuoja jau aštuonerius metus. Pirmus septynerius jie važiuodavo į „Yamahos“ muzikos mokyklos mokytojos Linos Mockuvienės organizuojamas stovyklas. Pastaruosius metus praleido dailės saviraiškos stovykloje.

„Septynerius metus važiavom su vaikais į “Yamahos„ muzikos mokyklos stovyklas. Jų specifika buvo ta, kad jos skirtos visai šeimai, o ne vien vaikams“, – sakė A.Vainė.

Į tokias stovyklas tėvai gali atvykti su įvairaus amžiaus vaikais. Užsiėmimai pritaikyti tiek kūdikiams, tiek paaugliams, tiek patiems tėveliams.

„Kadangi viskas suorganizuota, visos veiklos, visi užsiėmimai, tiesiog būni su vaiku ir labai turiningai bei prasmingai leidi laiką“, – teigė pašnekovė.

A.Vainė tvirtino, kad iki šiol neteko patirti kokių norių neigiamų įspūdžių. Anot jos, šias stovyklas organizuoja žmonės, kurie nori dirbti su vaikais, kuria muzikos ar menų terapiją. Vienintelė priežastis, dėl kurios A.Vainės šeima nusprendė vykti į kitą stovykla, yra ta, kad sūnus įstojo į muzikos mokyklą. „Tos muzikos buvo tiek daug jo gyvenime. Nusprendžiau, kad reikia jam duoti kitokių įspūdžių. Žinome, kad nors ir kiek patiktų, tam tikri dalykai kartais tampa prievole bei pareiga“, – kalbėjo moteris.

Be to, A.Vainė pastebėjo dukrelės polinkį į meną, tad nusprendė, kad tai taip pat bus naudinga ir jai.

Moteris sakė, kad į stovyklas važiuoti planuoja ir toliau, tik dar nėra nusprendusi, ar išleisti vaikus vienus, ar toliau vykti į šeimos stovyklas.

Artimas santykis

Jau dvidešimt metų rengiama vaikų ir jaunimo vasaros stovykla „Atgaja“ vaikams siūlo dešimt dienų praleisti gamtos apsuptyje. Tačiau laužo kūrimo pamokomis stovyklavimas čia nesibaigia.

Pasak „Atgajos“ direktorės Aušros Lasauskaitės, svarbiausia stovykloje – nuoširdus vaikų ir vadovų santykis, patirties jauniesiems perdavimas.

„Siekiame per artimą vadovų ir vaikų santykį, neformalaus ugdymo metodus bei kūrybą, meną perteikti svarbias gyvenimo vertybes, pasakoti apie Lietuvos istoriją, sudominti naujomis kūrybos formomis ir atskleisti, kad kurti gali kiekvienas“, – kalbėjo A.Lasauskaitė.

Anot jos, tokiose stovyklose kaip „Atgaja“ vaikai ne tik poilsiauja, bet ir mokosi, tobulėja: „Tobulėjimas čia kitoks nei mokykloje. Visos organizuojamos kūrybinės veiklos yra grindžiamos atviro darbo su vaikais ir jaunimu principu, tai reiškia, kad kiekviena veikla – vaikų poreikių atspindys, apipintas naujoviškais, kūrybiniais neformaliojo ugdymo metodais.“

Kas vakarą – namo

Norinčius, kad jų vaikai kiekvieną vakarą grįžtų namo, turėtų sudominti dienos stovyklos. Į jas vaikai ateina arba yra tėvelių atvedami ryte, o išeina arba yra pasiimami vakare. Daugelyje tokių stovyklų vaikai gali ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir ko nors išmokti.

Bendrovės „Mokslo namai“ atstovė Egidija Žemgulytė sakė, kad jų organizuojamoje anglų kalbos dienos stovykloje „JUST imagine“ vaikai kartu leidžia laiką ir dar mokosi anglų kalbos. Pirmoji dienos dalis dažniausiai skiriama mokytis, antroji – įvairiems užsiėmimams, kaip piešimas, žaidimai lauke.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro rinkodaros ir ryšių su visuomene specialistė Jūratė Janavičienė taip pat tvirtino, kad jų organizuojamose įvairaus pobūdžio dieninėse stovyklose per vaikams ir jaunimui smagias veiklas stengiamasi atskleisti jų gerąsias savybes, talentus, išlaisvinti kūrybines galias.

Organizuodamas stovyklas centras stengiasi sudaryti intensyvias programas, kuriose vaikai turėtų galimybę atrasti ar išmokti ką nors nauja. Taip pat svarbu, kad stovykloms vadovautų profesionalai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi