Naujienų srautas

Verslas2013.04.25 10:23

Derybose su „Gazprom“ A. Butkevičius nusileisti neketina

ELTA 2013.04.25 10:23

Lietuva derybose su „Gazprom“ dėl mažesnės dujų kainos neketina kalbėtis apie galimybę už pigesnes dujas atsisakyti ieškinio prieš šią bendrovę Stokholmo arbitraže, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuva derybose su „Gazprom“ dėl mažesnės dujų kainos neketina kalbėtis apie galimybę už pigesnes dujas atsisakyti ieškinio prieš šią bendrovę Stokholmo arbitraže, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Kiek turiu informacijos šituo klausimu, jį svarsto Užsienio reikalų ministerija. Ir šitoje grupėje, kuri susitiks (su „Gazprom“ atstovais – ELTA) šitas klausimas nebus netgi įtrauktas į darbotvarkę“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė A. Butkevičius.

Premjeras teigė, kad derybų metų Lietuva prašys mažesnės dujų kainos iš „Gazprom“ be jokių įsipareigojimų.

„Derybų metu negali būti kalbama apie mainus. Turi būti kalbama apie susitarimą sumažinti kainą be jokių įsipareigojimų iš mūsų pusės, kad kažką mes atiduosim“, – teigė A. Butkevičius.

„Mes gyvename laikotarpiu, kai vyksta globalūs integracijos procesai visame pasaulyje. Šalys turi tartis dėl ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo ir kalbėtis apie tam tikrus ekonominius ryšius, apie užsienio prekybos balansą, apie pasiūlymus užsienio investicijoms“, – kalbėjo Premjeras.

Ketvirtadienį Vilniuje planuojamos derybų grupės ir Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ ekspertų konsultacijos. Tiesa, jose bus aptariami tik numatomų derybų organizaciniai klausimai – susitikimų organizavimo tvarka, pozicijų derinimo mechanizmai, derybinių klausimų formavimas. Lietuva tikisi suderėti penktadaliu pigesnių dujų.

Tai bus pirmas parengiamasis susitikimas po Premjero A. Butkevičiaus sudarytos derybų su Rusijos koncernu „Gazprom“ grupės dėl gamtinių dujų tiekimo Lietuvai sąlygų.

A. Butkevičius tikina, jog Tarpusavio supratimo memorandume tarp Lietuvos Respublikos ir „Gazprom“, kuriuo už penktadaliu mažesnę iš Rusijos gaunamų gamtinių dujų kainą Lietuvai siūloma prisiimti keletą prieštaringų įsipareigojimų, pateikiama informacija buvo jau seniai žinoma, primena ELTA.

Viešojoje erdvėje minimą memorandumo projektą Energetikos ministerijai atsiuntė „E.ON Rurhgas“ atstovas ir „Lietuvos dujų“ valdybos pirmininkas Achimas Saulas.

„Lietuvos dujų“ valdybos pirmininkas nėra įgaliotas veikti koncerno „Gazprom“ vardu, todėl projektas nelaikytinas oficialiu dokumentu ir nebuvo svarstomas Ministro Pirmininko lygiu.

Ekspertų grupei deryboms su „Gazprom“, siekiant išsireikalauti pigesnių gamtinių dujų, vadovaus energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

„Gazprom“ spaudžia Lietuvą metams atidėti naujai steigiamos bendrovės „Amber Grid“ turto atskyrimą nuo „Lietuvos dujų“. Lietuva turėtų bent iki kitų metų lapkričio įšaldyti teisminius procesus Lietuvos ir arbitražo teismuose, pratęsti ilgalaikę tiekimo sutartį iki 2020-ųjų.

Šiuo metu „Gazprom“ dujas Lietuvai parduoda po maždaug 500 dolerių už 1000 kubinių metrų. Jei pavyktų susitarti dėl 20 proc. nuolaidos, Lietuva per metus sutaupytų apie 330 mln. dolerių.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, jog dėl derybų su „Gazprom“ Trečiasis energetikos paketas nebus keičiamas, o ir suskystintų gamtinių dujų terminalo statyba – įvykdyta laiku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi