Verslas

2017.02.24 23:13

Rytų ir Vidurio Europos gyventojai pavargo būti „Europos šiukšliadėže“

15min.lt2017.02.24 23:13

Kitą savaitę susitikę Vidurio Europos lyderiai ragins Europos Sąjungą imtis veiksmų prieš įmones, kurios taiko dvigubus kokybės standartus skirtingoms rinkoms, naujienų agentūrą „Reuters“ cituoja įvairūs užsienio žiniasklaidos šaltiniai.  

Europos Komisijos bus prašoma uždrausti tokią praktiką, kuri, Slovakijos ministro pirmininko Roberto Fico teigimu, žemina žmones ir suskirsto juos į dvi kategorijas.

Jis sakė, kad Varšuvoje šis klausimas bus aptartas su Čekijos, Vengrijos ir Lenkijos lyderiais.

Vartotojų grupės ir įvairių šalių vyriausybės jau ne kartą skundėsi, kad maisto gamintojai naudoja pigesnius ingredientus gaminti prekėms, skirtoms Vidurio ir Rytų Europai, o, pavyzdžiui, Vokietijoje ir Austrijoje pardavinėjami produktai yra kokybiškesni.

Tokia praktika šiuo metu nėra draudžiama. Europos Sąjunga tik reikalauja, kad ant pakuotės būtų nurodytos visos sudedamosios dalys.

Slovakijos Žemės ūkio ministerija praėjusią savaitę paviešino tyrimą, kuris rodo, kad pusės iš 22 Bratislavoje pirktų produktų skonis ir išvaizda skiriasi nuo analogiškos produkcijos, pardavinėjamos Austrijoje.

Čekijos žemės ūkio ministras Marianas Jurecka praėjusią savaitę pareiškė, kad žmonėms nusibodo būti „Europos šiukšlių dėže“, o Vengrijos premjero Viktoro Orbano štabo viršininkas sakė, kad dvigubi kokybės standartai yra „didžiausias pastarojo meto skandalas“.

Vartotojai Vidurio ir Rytų Europoje netruko „įsiurbti“ vakarietiškų prekės ženklų po komunizmo griūties 1989 metais. Gamintojai aiškina, kad sudedamosios dalys skiriasi dėl skirtingų regionų pomėgių. Rytų Europoje maistas vidutiniškai yra pigesnis nei Vakaruose, tačiau dalis vartotojų keliauja į Vakarus, ieškodami kokybiškesnės produkcijos.