Verslas

2013.04.24 12:55

Premjeras sprendimą dėl Visagino AE žada po poros savaičių

ELTA2013.04.24 12:55

Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad Seime sprendimas dėl planuojamos statyti Visagino atominės elektrinės (AE) turėtų būti priimtas po poros savaičių.

Premjeras Algirdas Butkevičius prognozuoja, kad Seime sprendimas dėl planuojamos statyti Visagino atominės elektrinės (AE) turėtų būti priimtas po poros savaičių.

Tai jis pareiškė Briuselyje per bendrą jo ir Europos Komisijos (EK) pirmininko Jose Manuel Barroso spaudos konferenciją.

Klausiamas, kokios priemonės bus taikomos, kad Lietuva užtikrintų energetinę nepriklausomybę, A. Butkevičius įvardino naujos galimos AE statybą bei Ignalinos AE uždarymą. Premjeras pasidžiaugė, kad visos problemos, kurios buvo kilusios dėl Ignalinos AE, buvo jau išspręstos prieš mėnesį.

„Kita vertus, sprendimas dėl būsimos atominės elektrinės turėtų būti priimtas po poros savaičių“, – teigė Lietuvos Vyriausybės vadovas. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius ir jo vadovaujama delegacija su darbo vizitu vieši Briuselyje.

A. Butkevičius kalbėjo apie Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybą Klaipėdoje, Lietuvos dujų rinkos diversifikavimą, elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos, Lietuvos ir Lenkijos, kas turėtų būti padaryta 2015 m.

„Tada jau turėsime visa tai, ko mums reikia, kad energetikos rinka Lietuvoje būtų diversifikuota“, – įsitikinęs Premjeras.

Visagino AE projekto vertė siekia 17 mlrd. litų. Lietuvos dalis sudarys apie 6 mlrd. litų. Planuota, kad jėgainės statybos prasidės 2015 metais, o veikti elektrinė pradės 2020–2021 metais.

Skaičiuojama, kad elektrinėje vykdomos gamybos sąnaudos sudarys po 7–10 centų už kilovatvalandę, bet dar 10–15 centų už kilovatvalandę kainuos paskolų statyboms aptarnavimas. Paskola visiškai turėtų būti grąžinta iki 2038–2040 metų.

2011 m. gruodį iš atominės elektrinės projekto pasitraukus Lenkijai, joje toliau dalyvauja Lietuva, Latvija, Estija ir strateginis investuotojas – Japonijos „Hitachi“.

Numatoma, kad „Hitachi“ priklausys 20 proc. Visagino AE akcijų. Latvijai teks taip pat 20 proc. akcijų, Estijai – 22 proc., Lietuvai – 38 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt