Verslas

2013.04.24 12:21

A. Kubilius apie Energetikos strategiją: mums iki šiol nieko nėra pristatyta

ELTA 2013.04.24 12:21

Nors ketvirtadienį Seimui planuojama pristatyti Energetikos strategiją, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigia apie tai nieko nežinąs ir turįs spėlioti iš žiniasklaidos pranešimų.

Nors ketvirtadienį Seimui planuojama pristatyti Energetikos strategiją, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius teigia apie tai nieko nežinąs ir turįs spėlioti iš žiniasklaidos pranešimų.

„Kas bus pristatyta, ar mes turėsime kokius nors raštu pateiktus dokumentus, ar mes galėsime iš anksto pamatyti skaičius ir įvertinti? Ar aš turiu spėlioti iš žiniasklaidos pranešimų apie kai kuriuos pagrindinius parametrus, kurie yra, mano manymu, klaidingai dedami į visus skaičiavimus. Aš galiu tik spėlioti, aš nemanau, kad tai yra tinkamas būdas svarstyti tokius svarbius klausimus“, – trečiadienį spaudos konferencijoje Seime sakė A. Kubilius.

Politiką stebina tai, kad Seimo nariams iki šiol nėra pateiktos jokios darbo grupės išvados ar mokslininkų skaičiavimai, nors ketvirtadienio Seimo posėdyje planuojama skirti net tris valandas tų rezultatų pristatymui. „Deja, iki šiol mums nieko nėra pristatyta“, – apgailestavo A. Kubilius.

Jo teigimu, Premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė susiduria su pirmuoju rimtesniu išbandymu, kai turi pati pateikti savo sprendimą dėl Energetikos strategijos peržiūros.

„Vyriausybė turi pateikti sprendimą atsakant į klausimą, kaip Lietuva ateityje apsirūpins elektros energija. Be abejo, turiu pasakyti, kad kol kas stebėtas Vyriausybės vadovo blaškymasis, tai skelbiant, kad Visagino AE projektas bus tęsiamas, siekiant jį koreguoti, tai skelbiant, kad VAE projektas negali būti tęsiamas, tai vėl kalbant apie derybas su „Hitachi“ ir regiono partneriais. Tai palieka tikrai slogų įspūdį. Lietuva tokiu svarbiu strateginiu klausimu atrodo, kad šiuo metu neturi gebėjimo imtis atsakingos lyderystės. Viešai skelbiama Premjero pozicija, bent jau susidaro toks vaizdas, priklauso nuo to, su kuo jis prieš tai kalbasi...“, – pastebėjo A. Kubilius.

Pasak jo, visiškai akivaizdu, kad be lyderystės, be Vyriausybės vadovo lyderystės, be pačios Vyriausybės lyderystės bet koks stambesnis strateginis projektas bus tiesiog sukompromituotas.

„Akivaizdu, kad toks Vyriausybės blaškymasis, kokį stebėjome paskutinėmis dienomis, yra naudingas tik Kaliningrado atominės elektrinės projektui. Galima prognozuoti, kad Lietuva bus vis labiau spaudžiama tapti Kaliningrado atominės elektrinės sistemos dalimi, jeigu neplėtos savo Visagino AE projekto, vilkins laiką ir negebės priimti strateginių sprendimų“, – mano opozicijos lyderis A. Kubilius.