Verslas

2013.04.24 10:20

V. Mazuronis: skalūnų dujų žvalgybos konkursas turi būti tęsiamas

ELTA 2013.04.24 10:20

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sako, kad jo pozicija dėl skalūnų dujų žvalgybos konkurso nesikeičia – konkursas turi būti tęsiamas.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sako, kad jo pozicija dėl skalūnų dujų žvalgybos konkurso nesikeičia – konkursas turi būti tęsiamas.

„Mano pozicija, kaip piliečio, kaip ministro, labai aiški, kad reikia tęsti tą konkursą“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“, – sakė V. Mazuronis.

Ministras pažymėjo apie skalūnus kalbėjęs ir ES valstybių aplinkos ministrų susitikimo Dubline metu.

„Kaip tik Dubline ten buvo aplinkos ministrų pasitarimas, mes liepos mėnesį skalūnų klausimą įtrauksime Vilniuje į neformalų ministrų susitikimą, bet visi mato tame, greta tų klausimų, kur reikia sudėlioti aplinkosauginius saugiklius ir visa kita, galimybę, perspektyvą eiti į priekį“, – teigė V. Mazuronis.

Ministras priminė, kad valstybei skalūnų dujų žvalgyba nieko nekainuos.

„Mums, kaip valstybei, žvalgymai ir visi kiti dalykai nekainuoja, tą daro privati firma. Šiuo atveju, jei tai bus „Chevron“, kuris prisiima savo riziką, – ar atras kažką, ar neatras“, – tvirtino V. Mazuronis.

Vis dėlto įstatymų nuostatos, kuriose numatoma, kokią pelno dalį gaus Lietuva, jei skalūnų dujų bus rasta, pasak ministro, turėtų būti peržiūrėtos.

„Reikėtų peržiūrėti, nes per tą laiką, kai buvo išgaunama nafta, mano nuomone, Lietuvoje buvo priimti stipriai tokia korupcija kvepiantys įstatymai, tai buvo pradėta seniau. Nenoriu aiškintis, kada, bet iš tikrųjų lenkai, aš dabar kalbėjau su lenkų aplinkos ministru, irgi bando peržiūrėti mokestinę tvarką“, – sakė V. Mazuronis.