Verslas

2013.04.22 18:32

Socialdemokratai dėl atominės kategoriški, premjeras tikina buvęs „suprastas netinkamai“

ELTA, LRT.lt, 15min.lt 2013.04.22 18:32

Dabartiniam Visagino atominės elektrinės projektui pritarta nebus, teigiama Lietuvos socialdemokratų partijos išplatintame spaudos pranešime.

Dabartiniam Visagino atominės elektrinės projektui pritarta nebus, teigiama Lietuvos socialdemokratų partijos išplatintame spaudos pranešime.

„Nauja atominė elektrinė būtų statoma tik įrodžius jos ekonominį naudingumą ir įvertinus galimą ekologinę žalą. Darbo grupės pristatytas tyrimas rodo, kad konservatorių pasiūlytas projektas yra neracionalus ir jam nebus pritarta“, – teigiama pranešime.

Pranešime taip pat informuojama, kad premjeras, Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius patvirtina, kad socialdemokratai gerbia Lietuvos piliečių nuomonę dėl atominės elektrinės, išsakytą referendumo metu.

LRT.lt primena, kad pirmadienį po Vyriausybės strateginio komiteto posėdžio premjeras teigė, kad Vyriausybė pasisako už branduolinę energetiką Lietuvoje, tačiau Visagino atominės elektrinės (VAE) projektas galėtų būti toliau plėtojama tik sumažinus elektros gamybos kainą.

Socialdemokratų lyderis pirmadienį taip pat teigė, kad konkrečių pasiūlymų, kaip sumažinti atominėje elektrinėje gaminamos elektros energijos kainą, Vyriausybė nepateikė. „Čia yra leidimas kalbėtis VAE su regioniniais partneriais, ieškant įvairiausių variantų“, – cituojamas premjeras.

Žurnalistams pasiteiravus, ar bus toliau tęsiamos derybos su japonų bendrove „Hitachi“, A. Butkevičius į klausimą atsakė teigiamai.

Premjeras: žurnalistai netinkamai interpretavo žodžius

Ministras Pirmininkas tikina, kad Visagino atominės elektrinės projektas Lietuvai per brangus, o žurnalistai netinkamai interpretavo jo žodžius, skelbia naujienų portalas 15min.lt.

„Galiu pasakyti, kad tai yra netiesa. Mes esam branduolinės energetikos šalis, nes turime uždaryti senąją Ignalinos atominę elektrinę. Bet aiškiai yra pasakyta, kad mes dabartinio Visagino atominės elektrinės projekto negalime įgyvendinti, nes elektros kaina yra per didelė. Dėl to mes turime informuoti savo partnerius, kad jie svarstytų, kokį priims toliau sprendimą“, – paklaustas, ar VAE projektas bus tęsiamas su „Hitachi“ bendrove, pirmadienį sakė A. Butkevičius.

Pasak jo, VAE projektas Lietuvai per brangus: „Mes esame aiškiai pasakę, kad šitas projektas Lietuvai per brangus. Tai buvo aiškiai pasakyta žurnalistams. Dabar atiduodam projektą regioniniams partneriams ir tegu jie pateikia savo pasiūlymus. Koalicijos partneriai sunerimę arba dėl žurnalistų tyčinio elgesio, arba dėl nesupratimo“, – komentuodamas valdančiosios koalicijos partnerių poziciją sakė A. Butkevičius, rašo 15min.lt.