Verslas

2017.01.30 13:24

Pasitikėjimas euro zona sausį vėl augo

ELTA2017.01.30 13:24

Verslo atsigavimas bei vartotojų pasitikėjimas euro zonoje sausį auga jau penktą mėnesį iš eilės. Šis augimas vyksta prieš visą eilę esminių rinkimų kampanijų 2017-aisiais, kurios gali padėti Europos Sąjungai ir euro zonai priešiškoms politinėms jėgoms, skelbia „Wall Street Journal“.

Pasitikėjimo augimas prisideda prie kitų ženklų, kurie patvirtina euro zonos ekonomikos stiprėjimą paskutiniais 2016-ųjų mėnesiais.

Tačiau ekonomistai ir politikai toliau jaudinasi, kad didėjanti nežinomybė dėl rinkimų Nyderlanduose, Prancūzijoje bei Vokietijoje gali lemti, kad verslas ir vartotojai šiemet leis mažiau pinigų ir taip sustabdys ekonomikos atsigavimą.

Kas mėnesį Europos Komisijos vykdoma apklausa fiksavo ekonominio sentimento augimą, kuris šį mėnesį augo iki 108,02 punkto, kai tuo tarpu pernai gruodį šis rodiklis siekė 107,8. Šių metų sausio rodikliai – aukščiausi nuo 2011m. kovo mėnesio.

Taip pat kilo ir pasitikėjimas verslu, o labiausiai tam padėjo pramoniniai sektoriai – juose pasitikėjimas kilo iki 0,8 punkto ir pasiekė geriausią rezultatą nuo 2011 m. birželio. Pasitikėjimas paslaugų sektoriuje taip pat laikėsi tvirtai, bet nežymiai krito pasitikėjimas pardavimų bei statybų srityse.

Be to, apklausa parodė, kad tikimasi didžiausio infliacijos šuolio nuo 2014-ųjų sausio. Tai turėtų būti geros naujienos Europos centriniam bankui, pastaruoju metu vykdančiam visą eilę skatinimo programų, kurių tikslas yra metinę infliaciją pakelti iki maždaug 2 proc. lygio.