Verslas

2015.09.08 13:45

Švedijos kompanijos vadovai: grįžta susidomėjimas Baltijos šalimis

ELTA 2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius, su darbo vizitu besilankantis Stokholme, penktadienio rytą verslo pusryčių metu Švedijos investuotojams ir verslininkams pristatė investavimo galimybes Lietuvoje, praneša Ministro Pirmininko spaudos tarnyba.

Premjeras Algirdas Butkevičius, su darbo vizitu besilankantis Stokholme, penktadienio rytą verslo pusryčių metu Švedijos investuotojams ir verslininkams pristatė investavimo galimybes Lietuvoje, praneša Ministro Pirmininko spaudos tarnyba.

„Jūs nuo pat pirmųjų Nepriklausomybės atgavimo dienų aktyviai prisidėjote prie mūsų šalies ekonomikos plėtros ir užsienio investicijų srityje užimate tvirtą lyderių poziciją. Įkvepia ir žavi Švedijos verslo pasiekimai, gebėjimas konkuruoti, taikyti naujausias technologijas ir inovacijas“, – švedų investuotojams ir verslininkams sakė A. Butkevičius.

Verslininkai taip pat buvo supažindinti su pastaruoju metu sparčiausiai augančiais šalies ekonomikos sektoriais, Vyriausybės iniciatyvomis mažinant biurokratines kliūtis investicijoms ir euro įvedimui. Premjeras pakvietė verslo atstovus pasinaudoti naujomis galimybėmis ir investuoti Lietuvoje.

Ketvirtadienį A. Butkevičius susitiko su turto valdymo investicinės bendrovės „East Capital“ vadovais.

Kompanijos, kuri specializuojasi investicijose į besiformuojančias Rytų Europos ir Kinijos rinkas, vadovų teigimu, visoms Baltijos valstybėms rodant puikų augimą, vėl grįžta susidomėjimas Lietuva, Latvija, ir Estija.

Penktadienį Premjeras taip pat susitiko su SEB Baltijos šalių padalinio vadovu Davidu Teare`u.

D. Teare`as pristatė SEB parengtą kovo mėnesio Rytų Europos ataskaitą, kurioje prognozuojama, kad artimiausiais metais Lietuvos ekonomika išlaikys augimo kryptį, o atsigaunantį vidaus vartojimą ir investicijas papildys augantis eksportas.

Pasak D. Teare`o, šalis taip pat turi galimybę 2015 m. įsivesti eurą, tačiau tam reikia politinės valios ir kryptingų sprendimų.

Penktadienį taip pat numatytas Premjero susitikimas su „Swedbank“ prezidentu ir valdybos pirmininku Michaeliu Wolfu. Be to, Ministras Pirmininkas lankysis Švedijos perdavimo tinklo operatoriaus „Svenska Kraftnat“ bendrovėje. Čia numatoma aptarti „NordBalt“ energetikos projekto įgyvendinimą.

„NordBalt“ elektros jungties projektas – 450 km kabelio tarp Klaipėdos ir Nybro, kurio ilgiausias ruožas eina Baltijos jūros dugnu, nutiesimas. Ši jungtis leis Lietuvai importuoti elektrą iš Šiaurės Europos šalių. Numatoma eksploatacijos pradžia – 2015 m. gruodis.

2012 m. pabaigoje Švedijos investicijos Lietuvoje viršijo 8,95 mlrd. Lt ir sudarė apie 17 proc. tiesioginių užsienio investicijų. Daugiausia investuota į informacijos ir ryšių, apdirbamosios gamybos, prekybos sritis, nekilnojamojo turto operacijas.