Verslas

2013.04.18 16:24

Oranžiniai dviračiai sostinėje – jau vasarą

Jau šią vasarą Vilniuje turėtų pradėti veikti automatinė oranžinių dviračių nuomos sistema. 36 miesto vietose bus įrengti nuomos punktai su 300 dviračių.

Jau šią vasarą Vilniuje turėtų pradėti veikti automatinė oranžinių dviračių nuomos sistema. 36 miesto vietose bus įrengti nuomos punktai su 300 dviračių.

Dar pernai sostinės meras Artūras Zuokas patikino, kad oranžiniai dviračiai grįžta į Vilnių ir šiemet bus įgyvendintas jų mainų sistemos projektas. Tokia sistema jau veikia Briuselyje, Paryžiuje, Dubline, Vienoje, Liuksemburge, Geteborge, Liublianoje, kituose Europos ir pasaulio miestuose.

Kaip teigė konkursą laimėjusios ir šią sistemą diegiančios įmonės „JCDecaux“ vadovė Žaneta Fomova, visi darbai vyksta sėkmingai.

„Automatinės dviračių nuomos sistema “Cyclocity„ realizuojama laikantis sudaryto grafiko. Ilgiausiai trunkančios veiklos, tokios kaip įrangos gamyba ir nuomos punktų projektavimas bei derinimas, sėkmingai vykdomos – dviračiai, nuomos terminalai, dviračių prirakinimo stovai gaminami, o projektavimo darbai artėja prie pabaigos, – pasakojo Ž. Fomova. – Tikėtina, kad suderintus projektus turėsime per artimiausius mėnesius.“

Be minėtų darbų, lygiagrečiai yra adaptuojamos automatinei dviračių nuomos sistemai funkcionuoti būtinos informacinės sistemos, kuriamas interneto puslapis, techninės priežiūros ir pagalbos tarnybos priemonės.

Ž.Fomovos teigimu, dviračių nuomos sistema, kaip numatoma, turėtų pradėti veikti šią vasarą. „Planuojame, kad miestiečiai ir miesto svečiai dviračių nuomos sistemos projekto ar didžiosios jos dalies rezultatais galės pasinaudoti jau antroje vasaros pusėje“, – sakė „JCDecaux“ vadovė.

Sostinėje įrengtuose 36 dviračių nuomos punktuose dviratį pasiimti galės bet kas, turintis banko arba vilniečio kortelę. Numatoma, kad sukūrus visą sistemą kasmet dviračiais bus galima naudotis nuo kovo 15 d. iki spalio 15 d. arba kol leis oro sąlygos.

Planuojama, kad pirmą valandą dviračiu bus galima naudotis nemokamai. Antra valanda kainuos 10 litų, trečia ir tolesnė – po 15 litų.

Bendrovė „JCDecaux“ sistemą diegia mainais į reklamos plotus, tad projektas miestui papildomai nekainuos.

Pirmą kartą oranžiniai dviračiai Vilniuje pasirodė 2001 m., tačiau tada neapsaugotos transporto priemonės netrukus buvo išvogtos. 2007-aisiais, mero teigimu, Vilnius turėjo galimybę įdiegti analogišką sistemą kaip Paryžiuje, Briuselyje ar Londone, bet naujai išrinkta miesto taryba projekto nepatvirtino.