Verslas

2017.01.16 13:07

Prognozės: ECB nekeis pinigų politikos, investuotojai laukia D. Trumpo inauguracijos

ELTA2017.01.16 13:07

Europos centrinis bankas (ECB) vargu ar keis pinigų politiką ketvirtadienį, tuo tarpu JAV statistika padės JAV federaliniam atsargų bankui (FED) nuspręsti, ar palūkanų norma turėtų būti didinama iškart po padidinimo praėjusių metų gruodį, informuoja „Reuters“.

Naujausi euro zonos duomenys rodo, kad bloko ekonomika 2016 metus baigė optimistine gaida, o gruodį ECB nustebino rinkas, pranešdamas, kad sumažins mėnesinių aktyvų supirkimo apimtis iki 50 mlrd. eurų nuo 2017 metų balandžio.

Atsižvelgdami į minėtus duomenis, „Reuters“ apklausti analitikai nesitiki, kad ketvirtadienį reguliatorius pakeis pinigų politiką. Visi analitikai prognozuoja, kad kitas Centrinio banko žingsnis bus tolesnis aktyvų supirkimo masto mažinimas.

ECB atstovai vis labiau nerimauja, kad Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose gali pakenkti euro zonai, smogdama prekybai su ES ir išprovokuodama ryškesnes populistines nuotaikas.

D. Trumpas per trečiadienį vykusią spaudos konferenciją nepateikė smulkesnės informacijos apie savo tolesnę politiką, bet jo protekcionistiniai pareiškimai verčia daugelį investuotojų susilaikyti nuo rizikingų operacijų.

Išrinktasis prezidentas grasinasi įvesti didelius muitus kinų prekėms, pastatyti sieną pasienyje su Meksika ir nutraukti Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutartį (NAFTA).

JAV infliacijos, pramonės gamybos ir naujų namų statybos duomenys greičiausiai patvirtins rinkų nuomonę, esą JAV ekonomika stiprėja, ir suteiks FED pagrindo toliau griežtinti politiką šiais metais.

JAV FED atvirų rinkų komitetas, kaip prognozuojama, 2017 metais padidins palūkanų normas du kartus, o naujausi pareigūnų komentarai leidžia daryti prielaidas, kad palūkanų normos gali būti padidintos šįmet tris kartus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt