Verslas

2013.04.18 16:12

Ir toliau neaišku, kada kauniečiai mėgausis „Girstučio“ baseinu

ELTA2013.04.18 16:12

Kauniečių viltims jau birželį turėti veikiantį modernų plaukimo baseiną „Girstučio“ rūmuose nelabai lemta išsipildyti, nes tas viltis, kaip paaiškėjo ketvirtadienį vykusiame Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje, užgožė politikų nesusikalbėjimas.  

Kauniečių viltims jau birželį turėti veikiantį modernų plaukimo baseiną „Girstučio“ rūmuose nelabai lemta išsipildyti, nes tas viltis, kaip paaiškėjo ketvirtadienį vykusiame Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje, užgožė politikų nesusikalbėjimas.

„Buvo planuojama, kad įsteigta biudžetinė įstaiga Kauno plaukimo centras administruos ir prižiūrės naujai pastatyto „Girstučio“ rūmų abi dalis: ir sportinę, ir pramoginę. Tam biudžete numatyta 400 tūkst. Lt. Kauno plaukimo centre būtų kultivuojamos plaukimo sporto šakos. Deja, klausimas atidėtas“, – pasakojo Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius.

ELTA primena, kad iš pradžių numatyta „Girstučio“ valdymą patikėti koncesininkui. Derėtasi su konkursą laimėjusia „Mineralinių vandenų“ bendrove ir dėl jos privalomų investicijų dydžio (savivaldybė sutiko jas sumažinti), dėl kitų sąlygų. Kadangi didelius reikalavimus savivaldybei kėlęs baseino koncesininkas nesutiko tenkintis kuklesniu kasmetiniu iš miesto biudžeto mokamu koncesijos mokesčiu, savivaldybė apsisprendė naujo koncesininko neieškoti ir kito konkurso dėl šio objekto valdymo neskelbti.

Planuota šį ketvirtadienį patvirtinti sprendimą įsteigti savąją įstaigą – Kauno plaukimo centrą, kuris administruos ir prižiūrės naujai pastatyto „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų sportinę ir pramoginę dalis, vystys plaukimo sporto šakas, teiks kvalifikuotas ir sveikatinimo paslaugas miesto gyventojams. Tačiau Kauno miesto savivaldybės taryba, vos posėdžiui prasidėjus, po balsavimo, iš darbotvarkės išbraukė klausimą dėl biudžetinės įstaigos Kauno plaukimo centro įsteigimo.

„Nustebino tarybos narių politinės valios nebuvimas šiuo itin aktualiu miestui klausimu. Moderniausiame Lietuvoje baseine „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmuose, kurių renovacija ilgokai užtruko, pagaliau jau baigti visi statybos darbai. Sutvarkytos ir išvalytos baseino patalpos. Tiek plaukikai, tiek visuomenė laukia, kada baseinas atvers duris. Bet dabar toks miesto politikų sprendimas – nesvarstyti biudžetinės įstaigos steigimo, nukėlė projekto užbaigimo terminą neribotam laikui“, – teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Šiuo metu baigti iš dalies ES lėšomis įgyvendinamo projekto „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcijos statybos darbai, bandomos technologinės linijos, tvarkoma techninė dokumentacija valstybinei komisijai. Esami technologiniai įrengimai (filtrai, dozatoriai ir kiti) turi būti nuolat eksploatuojami, reikalauja tiesioginės priežiūros. Būtina ir esamų technologinių linijų, šildymo ir vėdinimo sistemos įrangos eksploatavimo priežiūra. Atlikti šiuos darbus gali tik kvalifikuotas personalas, gebantis dirbti su automatizuota ir kompiuterizuota modernia įranga.

„Kaunas yra tas miestas, kuriame buvo išugdyta bene daugiausia olimpiečių. Norėtume „Girstutyje“ rengti Lietuvos čempionatus, tarptautines komercines varžybas su sporto pasaulio žvaigždėmis ir taip dar labiau populiarinti plaukimą“, – teigė Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Pasak jo, birželio 27-29 d. „Girstutyje“ buvo suplanuota surengti Lietuvos plaukimo čempionatą. „Iki to laiko neturint baseiną aptarnaujančio personalo, laiko fiksavimo sistemos, čempionato Kaune nebus įmanoma surengti. Tuomet mąstytume apie čempionatą Alytuje. Keista, kad politikai taip nekaunietiškai balsavo“, – sakė M. Špokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt