Verslas

2017.01.16 10:26

8 turtingiausi žmonės pasaulyje turi tiek turto, kiek 3,6 mlrd. visos pasaulio populiacijos

ELTA2017.01.16 10:26

8 turtingiausiems pasaulio milijardieriams priklauso tiek turto, kiek vargingiausiai pasaulio populiacijos daliai, pranešė labdaros organizacija „Oxfam“ ir įspėjo dėl vis didėjančio skirtumo tarp turtingiausiųjų ir vargingiausiųjų, informuoja „The Guardian“.

Anot paskelbtos ataskaitos, absurdiška, kad kelių turtingiausių žmonių pasaulyje turtas (426 mlrd. dolerių) prilygsta 3,6 mlrd. žmonių, sudarančių vargingiausių pasaulio žmonių dalį, turimam turtui. Turtingiausiųjų sąrašo viršuje atsidūrė korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas Bill Gatesas.

Tarp aštuonių turtingiausių yra ir Ispanijos drabužių parduotuvių tinklo „Zara“ įkūrėjas Amancio Ortega, investicijų bendrovės „Berkshire Hathaway“ generalinis direktorius Warrenas Buffettas, Meksikos telekomunikacijų magnatas ir įmonės „Grupo Carso“ savininkas Carlosas Slimas Helu, „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas, socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas, technologijų korporacijos „Oracle“ vadovas Larry Ellisonas ir buvęs Niujorko meras bei vienos didžiausių pasaulyje verslo ir finansinių naujienų agentūrų „Bloomberg“ įkūrėjas ir savininkas Michaelas Bloombergas.

Ataskaita paskelbta tuo metu, kai Šveicarijos Davoso mieste prasideda savaitės trukmės Pasaulio ekonomikos forumas (WEF). Praėjusią savaitę WEF teigė, kad auganti nelygybė ir socialinis susiskaldymas yra dvi didžiausios grėsmės pasaulio ekonomikai 2017 metais. „Oxfam“ dėl augančios nelygybės kaltino algos įšaldymą, mokesčių vengimą ir gamintojams daromą spaudimą.