Verslas

2015.09.08 13:45

Seimas linkęs pritarti pluoštinių kanapių auginimui

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimas po svarstymo pritarė įstatymų projektams, kurie atvertų kelią pluoštinių kanapių auginimui.

Seimas po svarstymo pritarė įstatymų projektams, kurie atvertų kelią pluoštinių kanapių auginimui.

Pluoštinių kanapių įstatymo projektu siekiama nustatyti pluoštinių kanapių auginimo priežiūros reikalavimus ir įvežamų kanapių sėklų, skirtų ir neskirtų sėjai, licencijavimo reikalavimus, licencijų išdavimo, galiojimo stabdymo ar panaikinimo tvarką. Šiuo projektu siūloma nustatyti ir pluoštinių kanapių sėklų, neskirtų sėjai, patvirtintųjų importuotojų pripažinimo tvarką; numatyti institucijas, atsakingas už pluoštinių kanapių auginimo ir importo licencijavimo priežiūrą.

Pluoštinių kanapių augintojai būtų įpareigoti iki kiekvienų metų balandžio 1 d. deklaruoti auginamų kanapių laukus, o per tris dienas nuo augalų žydėjimo pradžios informuoti Valstybinę augalininkystės tarnybą. Pluoštinių kanapių ir kanapių sėklų importo į Lietuvos Respublikos teritoriją licencijas išduotų Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Priėmus Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pataisas, Pluoštinių kanapių įstatymo projektą ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisų projektą, būtų išvengta Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės prieštaravimų. Lietuvos žemdirbiams būtų suteikta galimybė už tam tikrų kanapių veislių auginimą gauti išmokas.

ATPK pataisų projektu siūloma nustatyti atsakomybę asmenims, pažeidusiems pluoštinių kanapių auginimo, importo, tiekimo rinkai, prekybos, sandėliavimo tvarkos reikalavimus. Siūloma, kad tokiems asmenims galėtų būti skiriama bauda nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

Šiuo metu Lietuvoje draudžiamas visų be išimties veislių kanapių auginimas, o už šio draudimo pažeidimus numatyta baudžiamoji ir administracinė atsakomybė.

Už Pluoštinių kanapių įstatymo projektą po svarstymo balsavo 56, prieš buvo 8, susilaikė 23 Seimo nariai.