Verslas

2015.02.14 17:27

Londonas: viešbučių kainos per porą savaičių nukrito ketvirtadaliu

LRT.lt2015.02.14 17:27

Per porą savaičių viešbučių kainos Londone olimpinių žaidynių metu nukrito 25 proc., parodė naujas tyrimas. 

Per porą savaičių viešbučių kainos Londone olimpinių žaidynių metu nukrito 25 proc., parodė naujas tyrimas.

Vidutinės kainos už nakvynę Britanijos sostinėje liepos 27– rugpjūčio 12 dienomis dabar siekia 160 svarų (beveik 690 litų) už naktį – 75 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai. Tačiau prieš porą savaičių už kambarį viešbučiai prašė vidutiniškai 202 svarų (870 litų).

Tokius duomenis skelbianti užsakymų svetainė Hotels.com teigia, kad didžiąją dalį kambarių galima išsinuomoti už žymiai mažesnę kainą – maždaug 59 svarus(daugiau kaip 250 litų) už naktį .

Sostinėje esančių viešbučių savininkai susilaukė daug kritikos dėl to, kad bando pasipelnyti iš šią vasarą laukiamo lankytojų srauto padidėjimo.

Dar pernai „Telegraph“ pranešė, kad kai kuriems į Londoną Olimpiados metu atvykti norintiems turistams už viešbučius teko mokėti iki 10 kartų daugiau, o Londono mero tarnyba neseniai apkaltino viešbučių savininkus gadinant miesto, kuris turistams nėra labai brangus, įvaizdį.

Tačiau aukštos kainos, atrodo, atbaido įprastus keliautojus. Viena kelionių agentūra, siūlanti keliones užsienio turistams, teigia, kad norinčiųjų atvykti į Londoną sumažėjo 35 proc. Šį mėnesį kita viešbučių užsakymų interneto svetainė Trivago.com pranešė, kad 36 proc. viešbučių kambarių sostinėje Olimpiados metu dar nėra išnuomoti.

Seamusas MacCormaicas iš Hotels.com sutiko, kad kainas muša mažėjanti paklausa iš užsienio turistų, ir pridūrė, kad atsidarę keli nauji viešbučiai padidino konkurenciją rinkoje.

„Krintančios kainos – skatinantis žingsnis vartotojams. Be to, visų klasių viešbučiuose Londone yra nemažai prieinamų kambarių. Paklausa šiems kambariams dabar greičiausiai kils iš vidaus rinkos, nes turistams iš tolimų šalių jau gali būti per vėlu planuoti kelionę, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.