Verslas

2022.01.12 17:12

Nausėda Euro grupės pirmininkui: Vilnius būtų tinkama vieta ES Pinigų plovimo prevencijos agentūrai steigti

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2022.01.12 17:12

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su Euro grupės pirmininku ir Airijos finansų ministru Paschaliu Donohoe aptarė ES fiskalinę politiką ir fiskalinių taisyklių peržiūrą, bankų sąjungos kūrimo ir ES žaliosios ir skaitmeninės transformacijos klausimus.

Kalbėdamas apie ES fiskalinę politiką, prezidentas akcentavo, kad Lietuva pritaria ES fiskalinių taisyklių supaprastinimui ir investicijų skatinimui į klimato kaitos poveikio mažinimo ir skaitmenizacijos sritis. Lietuvoje parengtas prezidento inicijuotas ir Seime svarstomas konstitucinio įstatymo projektas, kuriuo numatomas fiskalinių taisyklių supaprastinimas savivaldybėms, leisiantis paprasčiau skolintis žaliosios ekonomikos ir skaitmeninimo projektams.

Šalies vadovas su Euro grupės pirmininku aptarė pažangą kuriant ES bankų sąjungą ir Kapitalo rinkų sąjungą. Prezidentas pabrėžė, kad šios dvi iniciatyvos yra itin svarbios siekiant užtikrinti finansų sistemos stabilumą, didinti ES konkurencingumą.

Prezidentas pristatė Lietuvos padarytą pažangą „fintech“, kibernetinio saugumo ir pinigų plovimo prevencijos srityse ir akcentavo, kad Vilnius būtų ypač tinkama vieta naujai ES Pinigų plovimo prevencijos agentūrai steigti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt