Verslas

2013.04.16 11:19

A. Butkevičius žadėjo priekaištų Serbijai dėl „nesiskaitymo“ su lietuvių investicijomis

ELTA 2013.04.16 11:19

Premjeras Algirdas Butkevičius žadėjo Lietuvoje viešinčiam Serbijos Premjerui Ivicai Dačičiui pažerti priekaištų dėl „nesiskaitymo“ su lietuvių investicijomis.

Premjeras Algirdas Butkevičius žadėjo Lietuvoje viešinčiam Serbijos Premjerui Ivicai Dačičiui pažerti priekaištų dėl „nesiskaitymo“ su lietuvių investicijomis.

„Labai svarbu pasakyti, kad mes turime jiems tam tikrų priekaištų dėl to, kad mūsų verslininkai investavo nemažai pinigų Serbijoje ir šiuo metu dalis jų turto yra nacionalizuota arba tas turtas yra, paprastai pasakius, visiškai atimtas, o ginčytini klausimai yra sprendžiami tarptautiniuose arbitražuose, kai kuriuos klausimus jie nori spręsti savo teismų lygiu. Bus prašoma išspręsti šį klausimą kuo greičiau“, – antradienio rytą Lietuvos radijui sakė Vyriausybės vadovas.

ELTA primena, kad už neįvykdytus investicinius įsipareigojimus Serbijos akcijų fondas ir Serbijos privatizavimo agentūra pranešė nutraukianti privatizavimo sandorį su AB „Alita“ dėl alaus daryklos „Beogradska industria piva“. „Alita“ baudų Serbijai mokėti nesutinka ir mano, kad būtent Serbijos akcijų fondas ir Serbijos privatizavimo agentūra pažeidė savo sutartines teises bei taikytinus įstatymus. Serbijos reikalaujamos baudos gali siekti 68 mln. eurų.

2011 m. pradžioje Serbija nutraukė sutartį su „Arvi“ dėl azotinių trąšų gamyklos „HIP-Azotara“ privatizavimo. „Arvi“ dar 2009 m. rugpjūčio mėnesį kreipėsi į Tarptautinį investicinių ginčų nagrinėjimo centrą dėl savo pažeistų teisių gynimo.

Serbijoje investavusias Lietuvos įmones „Alita“ ir „Arvi“ Serbijos vyriausybė apkaltino įsipareigojimų nevykdymu ir nutraukė privatizavimo sutartis. Lietuvos įmonės teigia visiškai įvykdžiusios visus savo prisiimtus įsipareigojimus pagal privatizavimo sutartis.