Verslas

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: memorandumas – pasenęs praeities popiergalis

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Vokietijos kompanijos „E.ON Rurhgas“ perduotas memorandumo projektas dėl dujų kainų Lietuvai yra pasenęs dokumentas, „praeities popiergalis“, kuris neturi jokios reikšmės derybose su „Gazprom“.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad Vokietijos kompanijos „E.ON Rurhgas“ perduotas memorandumo projektas dėl dujų kainų Lietuvai yra pasenęs dokumentas, „praeities popiergalis“, kuris neturi jokios reikšmės derybose su „Gazprom“.

„Aš manau, kad tai yra žurnalistų [paskleista] informacija, kuri nebeatitinka šio laikotarpio. Šita informacija visiems buvo žinoma, tai nėra jokia naujovė nei Prezidentūrai, nei Užsienio reikalų ministerijai, nei Energetikos ministerijai, nei [visai] Vyriausybei“, – LRT radijui antradienio rytą tvirtino A. Butkevičius.

Jis į tokius „atskirų žmonių susirašinėjimus“ sakė nekreipiąs dėmesio, ypač po Sankt Peterburge vykusio susitikimo su Rusijos ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu ir su „Gazprom“ koncerno valdybos pirmininku Aleksejumi Mileriu.

Perduotas memorandumo projektas, pasak premjero, atspindėjo anksčiau vykusio susitikimo, kuriame dalyvavo „Gazprom“ vadovo pavaduotojas Aleksandras Medvedevas, pokalbio turinį.

„Bet kai Lietuva aiškiai pasakė savo poziciją, kad Trečiasis energetikos paketas nebus keičiamas, kada Rusijos ministras pirmininkas ponas D. Medvedevas pasakė, kad jie šito klausimo Sankt Peterburge jau nebekels ir kad tai yra Lietuvos valstybės apsisprendimas, tai aš manau, jog šita istorija yra pasenusi, neverta dėmesio“, – tikino A. Butkevičius.

Paklaustas, ar dalis memorandumo projekte keliamų sąlygų negalėtų būti perkeltos į oficialias derybas, premjeras teigė, jog derybose gali atsidurti įvairios sąlygos, esą tam jos ir yra. Tačiau jis pakartojo, jog Trečiasis energetikos paketas tikrai nebus keičiamas ir suskystintų dujų terminalas bus statomas, nepaisant, anot premjero, viešoje erdvėje skleidžiamų abejonių ir dezinformacijos Vyriausybės atžvilgiu.

Vyriausybės vadovas teigė manąs, jog reikia mažiau politikuoti ir daugiau ruoštis diskusijoms sprendžiant pagrindinį – pigesnių dujų Lietuvai klausimą. „Lietuvai reikia pigesnių dujų ir Lietuva nori, kad importuojamų gamtinių dujų kaina būtų panaši kaip yra Latvijoje arba Estijoje. Nepavyks susitarti – nepavyks“, – LRT radijui kalbėjo premjeras.