Verslas

2016.12.23 23:27

„Iki“ įsiurbusi „Rimi“ užims ketvirtadalį rinkos, bet kainos turėtų tik mažėti

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2016.12.23 23:27

Penktadienį oficialiai patvirtinti gandai, kad „Rimi“ perka „Iki“. Po susijungimo abu prekybos tinklai užims beveik ketvirtadalį mažmeninės prekybos, tačiau dėl to kainos augti neturėtų, netgi priešingai – padidėjus konkurencijai, gali sumažėti.

„Rimi Lietuva“, priklausanti „ICA Gruppen“, pasirašė susitarimą įsigyti UAB „Palink“, valdančią prekybos tinklą IKI. Sandorio vertė – 213 mln. eurų.

„Rimi“ tiki Lietuvos rinka, nori čia augti ir plėstis. Todėl šiandien paskelbėme, kad įsigyjame IKI tinklą už 213 mln. eurų. „Rimi“ taps antra pagal dydį įmone Lietuvos mažmeninėje rinkoje. Tinklai puikiai papildo vienas kitą“, – penktadienio rytą žurnalistams sakė Edgaras Sesemannas, „Rimi Baltic“ vadovas.

Jis aiškino, kad dėl sandorio prekybos tinklas galės augti ir plėstis greičiau. Jis tikisi didesnių užsakymų tiekėjams, tiekimo grandinės efektyvumo, didesnių rinkodaros užsakymų.

Po sandorio „Rimi Lietuva“ taps antru pagal dydį tinklu augančioje Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje. Šiuo metu bendrovė užima ketvirtą poziciją su 8 proc. rinkos, IKI yra antras pagal dydį. Susijungę prekybos tinklai turės 23 proc. mažmeninės prekybos rinkos.

8 proc., „Rimi Baltic“ vadovo manymu, yra per mažai, norint efektyviai konkuruoti su kitais rinkos žaidėjais.

„Mes sieksime užtikrinti mažiausią kiekvienos prekės kainą. Siekis – kiekvienoje bendrovėje išlaikyti tai, ką ji turi geriausia. Mes norime išlaikyti abiejų įmonių stiprumus asortimento srityje“, – sakė „Rimi Baltic“ vadovas.

Peras Dahlas, „Rimi Lietuva“ vadovas, paklaustas, kaip tai paveiks kainas pirkėjams, aiškino, kad tai jiems yra gera žinia, nes rinkoje konkurencija sustiprės.

„Mes manome, kad tai padidins konkurenciją. „Maxima“ vis tiek bus beveik dvigubai didesnė bendrovė, „Lidl“ yra didžiausias žaidėjas rinkoje, o mums tam, kad galėtume konkuruoti, reikia būti didesniems“, – aiškino jis.

Asortimentas parduotuvėse keisis – P. Dahlas aiškino, kad abu prekybos tinklai turi geros produkcijos, ir todėl asortimentas bus kuriamas abiejų prekybos tinklų pasiūlos pagrindu.

Kol kas dirbs įprastai

Sandorį dar turi patvirtinti konkurenciją reguliuojančios institucijos – patvirtinimą tikimasi gauti ne vėliau nei 2017 m. ketvirtąjį ketvirtį.

E. Sesemannas paaiškino, kad, kol sandorio nepatvirtino atsakingos konkurencijos institucijos, prekybos tinklai dirbs įprastai.

Kol kas neaišku, ar po susijungimo prekybos tinklai naudos abu, ar vieną pavadinimus. Taip pat nežinia, ar dalis greta esančių parduotuvių bus uždarytos ar perkeltos – bendrovių atstovai aiškino kiekvieną atvejį vertinsiantys atskirai.

„Šiandien mes esame konkurentai. Mes nežinome, kaip atrodys nauja bendrovė. Tai yra geras sandoris. Noriu pabrėžti, kad IKI yra labai stiprus prekybos tinklas. Aš manau, kad visiems tai bus didelės galimybės. Mes būsime stipresni“, – penktadienį aiškino Gerardas Rogas, „Palink“ vadovas.

IKI akcijas šiuo metu valdo „Rewe Group“, „Coop Switzerland“, „Colruyt Group“, „Unilec“, „CONAD“ ir UAB „Baltisches Haus“.