Verslas

2016.12.15 13:59

R. Karbauskis: dėl PVM lengvatos šildymui panaikininimo yra klaustukų

BNS2016.12.15 13:59

Vyriausybei nutarus nuo sausio nebetaikyti pridėtinės versės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskas sako, kad tai nėra galutinis sprendimas. Jis teigia, kad kol kas nėra teisingos kompensacijų socialiai remtiniems žmonėms sistemos.  

„Dar nėra galutinio sprendimo. Mes suprantame, kad tai labai svarbu, ir bandysime iškoti sprendimo, tariantis su vyriausybe“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė „valstiečių“ frakcijos seniūnas.
 
Jis pripažįsta, kad PVM lengvata nėra teisinga, nes ja naudojasi ir turtingi žmonės, tačiau jos atsisakymas rūpesčių sukels socialiai jautriausioms grupėms.
 
„Ši lengvata yra labai svarbi žmonėms ir nėra kompensavimo sistemos parengtos teisingos. Jeigu šnekėti apie pačią lengvatą, ji nėra pati teisingiausia, kadangi ji galioja ir tiems, kurie gali mokėti, bet jeigu atsisakome šios lengvatos, bus žmonių, kurie iš tikrųjų susidurs su tam tikromis problemomis socialinėmis, ir mes tai labai jautriai vertiname“, – teigė R.Karbauskis.   
 
Pasak jo, 2017 metų biudžete, kurio Seimas imsis penktadienį, kompensacijoms lėšų kol kas nenumatyta.
 
„Žinome, kad pinigų tam biudžete nenumatyta, apie tai buvusi Vyriausybė negalvojo“, – sakė R.Karbauskis.   
 
Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius sako tikįs, kad socialdemokratų frakcija balsuos už lengvatos išlaikymą dar bent pusmečiui.
 
„Mūsų  frakcija kaip tik ir buvo paruošusi  PVM lengvatą šildymui (kad ji galiotų iki 2017 metų vasaros – BNS) ir, manau, kad frakcija laikysis šitos pozicijos“, – teigė A.Butkevičius.
 
Pasak jo, jeigu būtų nutarta lengvatą naikinti, turi būti paruoštas mechanizmas, kaip būtų kompensuojamos prarastos pajamos žmonėms, kurių pajamos yra mažos.  
 
Konservatorius Dainius Kreivys BNS tvirtino, kad frakcija balsuos už lengvatos pratęsimą.
 
„Tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis BNS teigė, kad frakcija neturi vieningos nuomonės dėl lengvatos atsisakymo.
 
„Balsuosime mišrai. Arba naikiname lengvatą, kad niekas nesinaudotų, o jeigu pritariame, tai tokiu atveju kaimiškose vietovėse, miesteliuose gyvenantiems žmonėms, kurie šildosi kietuoju kuru, jiems irgi turėtų būti taikoma lengvata“, – teigė R.Žemaitaitis.
 
Finansų ministras Vilius Šapoka trečiadienį sakė, kad nuo kitų metų pradžios PVM lengvatos šildymui turėtų nelikti. Vyriausybės patvirtintame 2017 metų valstybės ir savivaldybių biudžete jai lėtų nenumatyta.
 
PVM įstatymo pataisas, kurias yra apsvarstęs baigęs kadenciją Seimas, bus siūloma priimti kartu su 2017 metų valstybės biudžetu. Baigiantis kadenciją Seimas dėl balsų trūkumo nesugebėjo iki 2017 metų birželio pratęsti PVM lengvatos šildymui. Vėliau kelis kartus balsavimas dėl šio klausimo buvo išbrauktas Seimo posėdžių darbotvarkės.
 
Šiuo metu lengvatinis PVM centriniam šildymui siekia 9 proc., o standartinis – 21 procentą.