Verslas

2016.12.09 09:46

„Lietuvos geležinkeliai“ pradeda konsultacijas su Viešųjų pirkimų tarnyba

Rūta Dambravaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.12.09 09:46

„Lietuvos geležinkeliai“ pradeda konsultacijas su Viešųjų pirkimų tarnyba, paaiškėjus apie įmonėje galbūt neskaidriai vykdomus vidaus sandorius. Tarnybos vadovė Diana Vilytė teigia siūlysianti bendrovei juos paviešinti ir taip išsklaidyti nepasitikėjimą. Pati įmonė žada taip padaryti.

Sulaukę kritikos dėl neskaidrių vidaus sandorių, „Lietuvos geležinkeliai“ ketvirtadienį sustabdė naujas procedūras. Tokį sprendimą laikinasis įmonės vadovas Andrius Montrimas priėmė daugėjant informacijos apie tai, kad geležinkeliai galėjo rengti viešuosius pirkimus, apeidami įstatymus ir vengdami konkurencijos. Portalo 15min duomenimis, per praėjusius ketverius metus geležinkeliai su antrinėmis įmonėmis, kaip įtariama, sudarė sandorių už maždaug 430 milijonų eurų, o didelė jų dalis atiteko šių įmonių be konkursų samdytiems subrangovams. 

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D. Vilytė siūlo įmonei paviešinti pastarųjų poros metų vidaus pirkimus ir taip pagerinti bendrovės įvaizdį. Jos nuomone, prielaidas korupcijai sukuriančių sandorių išvis turėtų būti atsisakyta, su tuo sutinka ir prezidentė bei paskirtasis premjeras. Laikinasis „Lietuvos geležinkelių“ vadovas ketina konsultuotis ir su naujuoju susisiekimo ministru, premjeru bei kitomis institucijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt