Verslas

2016.12.06 13:40

S. Skvernelis: kažkam didės pensijos, kažkam atlyginimai, kažkam – darbo santykiai pasikeis

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2016.12.06 13:40

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis, antradienį Seime pristatęs vyriausybės programą, teigia, jog pirmuosius pokyčius žmonės pajus priėmus 2017-ųjų metų biudžetą. Tačiau kokie tie pokyčiai bus, paskirtasis premjeras detalizuoti nenorėjo, teigdamas, kad iki šiol nesutariama, kas slepiasi po pasakymu „eilinis žmogus“.

S. Skvernelis patikslino, kad jeigu gruodžio 13 dieną naujoji vyriausybė prisieks, jau kitą dieną bus pareikšta nuomonė dėl valstybės biudžeto.

„Kaip atsilieps žmogui – kiekvienas vertinkime, apie kokį žmogų kalbame. Kažkam padidės pensijos, kažkam atlyginimai, kažkam – darbo santykių situacija pasikeis. Koks eilinis gyventojas? Mes turime ginčą, kas yra tas „eilinis gyventojas“. Mokytojas pajus vienaip, kultūros darbuotojas – kitaip, darbininkas – trečiaip, žemės ūkio atstovas – dar kitaip. Klausimas yra keistas, kai pajus, pamatysime“, – spiriamas pasakyti, kokie konkretūs pokyčiai laukia, kalbėjo S. Skvernelis.

Jis pakartojo, kad vienas pirmiausių naujosios vyriausybės darbų bus viešojo sektoriaus pertvarka.

Klausiamas, ar paskirtieji ministrai tokie pat ryžtingi, kaip jis pats, S. Skvernelis juokavo, kad jo kabineto nariams streso testo dar nebuvo.

„Manau, bus pirmas streso testas ministerijose“, – pridūrė jis.

Valstybės tarnautojų – per daug ir jie per mažai apmokami

S. Skvernelis planuoja pokyčius vyriausybės kanceliarijoje, kad ministro pirmininko tarnyba pasirodytų galinti, paskirtojo ministro pirmininko žodžiais, generuoti pokyčius.

„Lygiai tas pats ministerijose. Jei ministrai nori įgyvendinti tuos tikslus, kurių yra daug ir jie yra svarbūs, tai turi pokyčiui suburti komandą ne tų žmonių, kurie nenori pokyčių, bet tų, kurie tikrai galėtų“, – dėstė jis.

S. Skvernelis mano, kad dabar yra per daug mažai apmokamų valstybės tarnautojų, o su jais pokyčių pasiekti nepavyks.

Politikas teigė, kad ministrai turės įgyvendinti iššūkį suburti mažą, bet labai efektyviai veikiantį aparatą.

Paklaustas, kiek valdininkų planuoja atleisti, S. Skvernelis pajuokavo, kad šis skaičius kol kas yra valstybės paslaptis. Jis paminėjo, kad bus atsisakoma funkcijų dubliavimo, ministerijoms priklausančių įstaigų, kurios neduoda pridėtinės vertės.

„Per šią prizmę pažiūrėjus pasakysime, kiek valdininkų reikia atleisti arba jiems padėti integruotis į darbo rinką“, – paaiškino politikas.

Paskirtasis premjeras taip pat dar kartą atkreipė dėmesį į būtinybę skaidrinti viešuosius pirkimus.

„Mokesčių administravimas – ar mes tikrai surenkame tai, ką turime surinkti? Taigi sako ir tarptautinės organizacijos – jūs nesugebate surinkti milijardo (eurų – aut.) PVM. Turime padaryti, kad finansavimo šaltiniai būtų aiškūs, ir tada galėsime kalbėti, ką pajus kiekvienas savo srityje, kurioje dirba“, – kalbėjo paskirtasis ministras pirmininkas.