Verslas

2013.04.12 15:49

A. Butkevičius: jokių pasiūlymų iš „Gazprom“ nesame gavę

ELTA 2013.04.12 15:49

Premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina jokių pasiūlymų iš Rusijos energetikos milžinės „Gazprom“ negavęs.

Premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina jokių pasiūlymų iš Rusijos energetikos milžinės „Gazprom“ negavęs.

Taip Premjeras paneigė pasirodžiusią informaciją, jog „Gazprom“ mainais už Lietuvai pigesnes dujas nori ilgalaikių įsipareigojimų.

„Žinokite, jokių nuolaidų iš „Gazprom“ nesame sulaukę ir jokių pasiūlymų iš jo neturime“, – penktadienį trumpojoje spaudos konferencijoje kalbėjo Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičius teigė ministerijos atstovų pasitarime klausęs, iš kur žiniasklaida gavo informaciją, kad „Gazprom“ siūlo sumažinti gamtinių dujų kainą Lietuvai 20 proc., tačiau jie tvirtino, jog tai yra „melas ir netiesa“.

Ministras Pirmininkas pasakojo, jog ministerijų atstovų pasitarime nutarta, kad ekspertų grupei deryboms su „Gazprom“, siekiant išsireikalauti pigesnių gamtinių dujų, vadovaus energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius. Kada ji pradės dirbti, kol kas neaišku.

Paklaustas, ar į derybas su „Gazprom“ Lietuva žada pasikviesti ir atstovų iš Europos Komisijos, A. Butkevičius atsakė teigiamai.

„Taip, mes ją pakviesime, esame tam pasiruošę“, – teigė Premjeras. Vyriausybės vadovo manymu, Rusija tam neturėtų prieštarauti.

„Mes su jais šiuo klausimu nekalbėjome, bet, manau, neturėtų prieštarauti tam – kuo daugiau bus atstovų, tuo bus lengviau spręsti klausimus“, – pažymėjo A. Butkevičius.