Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Valdžia kaltinama „Anykščių vyno“ naikinimu

ELTA 2015.09.08 13:45

Dėl AB „Anykščių vynas“ būklės sunerimę anykštėnai sostinėje prie Vyriausybės surengė piketą. Anykštėnai mano, kad valdžia sąmoningai naikina jau devintąją dešimtmetį skaičiuojančią vyno gamyklą.

Dėl AB „Anykščių vynas“ būklės sunerimę anykštėnai sostinėje prie Vyriausybės surengė piketą. Anykštėnai mano, kad valdžia sąmoningai naikina jau devintąją dešimtmetį skaičiuojančią vyno gamyklą.

Penktadienį prieš vidurdienį Vinco Kudirkos aikštėje piketavo aštuoni ryškiaspalvėmis profesinės sąjungos „Solidarumas“ liemenėmis apsirengę žmonės. Jie rankose laikė plakatus su užrašais „Darbo anykštėnams“, „Mes už gamybą Lietuvoje“, „Kompensuokit prarastas darbo vietas“, plevėsavo „Solidarumo“ vėliavos.

„Mes, anykštėnai, atvykome čia, kad atkreiptume dėmesį į mūsų tikrai sunkias darbo sąlygas, o, būtent, vyno gamybą, vyno gamyklą, kuri, galbūt net sakyčiau, sąmoningai visa naikinama. Naikinamos darbo vietos, šiandien turime tikrai labai blogą rezultatą, dėl to tikrai prarasime ir jaunimą, kuris nebeturi vilties Lietuvoje. Tai toleruoti ir daryti tokius žingsnius nevertėtų“, – Eltai sakė, „Anykščių vyno“ profesinės sąjungos tarybos narys Romas Glebas.

Jis pripažino, kad reikalavimais galbūt nieko nebus pasiekta.

„Dorumu, savo principingumu norėtume eiti link mūsų supratimo. Taip toliau gyventi negalime, tai galų gale yra tas taškas, kurio negalime toleruoti“, – tęsė protestuotojas.

Akcijos dalyviai skundėsi, kad Anykščiuose trūksta darbo vietų, o dirbantiems mažėja atlyginimai, neužtikrinamos socialinės garantijos. Pasak jų, visa gamyba perkelta į „Alitos“ gamyklą, o Anykščiuose atleisti beveik visi darbuotojai. Be to, nors Anykščiai turi kurorto statusą, tačiau mieste nėra jokių investicijų.

„Pagrindinis mūsų reikalavimas yra, kad galbūt šiek tiek kompensuotų, nors atkreiptų dėmesį į mūsų tikrai tragišką padėtį“, – kalbėjo R. Glebas. Pasak jo, tokią situaciją lėmė Vyriausybės sprendimai, susiję su „Anykščių vynu“.

Kovo mėnesį įvyko įmonės darbuotojų visuotinis susirinkimas, po kurio išsiųsti kreipimaisi Prezidentei, Vyriausybei ir Žemės ūkio ministerijai, tačiau atsakymai iki šiol negauti.

Piketuotojai Ministro Pirmininko tarnybos atstovams įteikė savo kreipimosi į valdžios institucijas kopiją.

AB „Anykščių vynas“ pernai patyrė 2,331 mln. Lt nuostolį, tuo metu 2011 metais nuostolis siekė 6,222 mln. Lt.

2012 m. pardavimų pajamos sudarė 12,4 mln. Lt ir, palyginti su 2011 m. tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo 38 proc.

Rugpjūčio viduryje sumažinus AB „Anykščių vynas“ įstatinį kapitalą sumažėjo įmonių grupės „Alita“ valdomų „Anykščių vyno“ akcijų paketas.

Po įstatinio kapitalo sumažinimo įmonių grupei „Alita“ priklauso 18 mln. 980 tūkst. 45 (94,9 proc.) 1 Lt nominalios vertės AB „Anykščių vynas“ paprastųjų vardinių akcijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi