Verslas

2021.12.09 08:39

Teismas: PST turi sumokėti delspinigius „Panevėžio gatvėms“

BNS2021.12.09 08:39

Viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje Panevėžio statybos trestas (PST) turi sumokėti 57 tūkst. eurų delspinigius savivaldybės įmonei „Panevėžio gatvės“ už vėluojant mieste įrengtus paviršinių nuotekų tinklus, nusprendė teismas.

Lietuvos apeliacinis teismas gruodžio 7 dieną paliko nepakeistą prieš metus Panevėžio apygardos teismo priimtą PST nepalankią nutartį, kuria iš dalies buvo patenkintas „Panevėžio gatvių“ reikalavimas priteisti delspinigius.

Pasak teismo, abi sutarties šalys nedėjo pakankamai pastangų, kad darbai vyktų sklandžiai, o inžinierius savo funkcijas atliko formaliai, nesirūpino netinkamu techninio prižiūrėtojo darbu.

„Aplinkybių visuma yra visiškai pakankama pritarti pirmosios instancijos teismo sprendimui dėl delspinigių sumažinimo“, – rašoma teismo nutartyje.

„Panevėžio gatvės“ apskundė PST teismui, kai pastarasis 117 dienų vėlavo įgyvendinti paviršinių nuotekų tinklų projektą viename iš miesto mikrorajonų.

Savivaldybės įmonė už pradelstus darbus paskaičiavo 14 tūkst. baudą ir 171 tūkst. eurų delspinigius, tačiau pirmosios instancijos teismas nutarė, kad PST neturi mokėti baudos, nes didžiąją dalį darbų įmonė atliko laiku, o netesybos yra neproporcingai didelės, todėl jos sumažintos trečdaliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt