Verslas

2015.09.08 13:45

Jemene bitininkystė pajamomis vejasi naftos pramonę

Jemene vis daugiau žmonių užsiima bitininkyste. Analitikai teigia, kad laikui bėgant medus turėtų tapti vienu didžiausių Jemeno pajamų šaltinių, panašiai kaip nafta.

Jemene vis daugiau žmonių užsiima bitininkyste. Analitikai teigia, kad laikui bėgant medus turėtų tapti vienu didžiausių Jemeno pajamų šaltinių, panašiai kaip nafta.

Jemenas – valstybė Arabijos pusiasalyje, kryžkelė tarp Vidurio Rytų, Azijos ir Afrikos, išsilaikanti daugiausia iš naftos eksporto. Tačiau tai – ir skurdžiausia šalis Vidurio Rytuose. Jemene ekonomikos sunkumai kelia ir sudėtingų politinių problemų.

Klimatas čia sausas, todėl tik maža dalis žemės dirbama. Nenuostabu, kad išpopuliarėjo bitininkystė. Jemeno medus jau pripažįstamas visame pasaulyje ir, atrodo, taps vienu pagrindinių šalies pajamų šaltinių. Sostinėje Sanoje veikia 200–300 medaus parduotuvių, kai kur vienoje gatvėje jų galima pamatyti net po tris–keturias.

„Čia daugelis perka medų, taip pat ir užsieniečiai. Jemeno medus žinomas visame pasaulyje kaip itin natūralus“, – pasakojo medaus parduotuvės savininkas Mohammedas Quidas.

Parduotuvės savininkas teigė, kad pusė kilogramo medaus kainuoja maždaug 40 litų. Persų įlankos valstybėse medus mėgstamas dėl maistingumo, gydomųjų savybių. Populiarėjanti bitininkystė didelio pelno atneša ja užsiimantiems. Bitininkas, gyvenantis priemiestyje, teigė, kad laikyti bites pigu, o per metus jis uždirbąs apie 50 tūkst. litų ir daugiau.

„Pradėjau laikyti bites prieš ketverius metus, užsidirbau pakankamai pinigų šeimai išlaikyti“, – teigė bitininkas Mohammedas Saleh.

Jemeno žemės ūkio ministerijos duomenimis, bitininkyste užsiimančių žmonių padaugėjo nuo 7 tūkst. 1990 m. iki 100 tūkst.  2012 m.

„Manau, kad šis verslas, jei ir toliau bus taip gerai plėtojamas, taps didžiausiu šalies pajamų šaltiniu, panašiai kaip nafta“, – sakė Sanos ekonomikos ir žiniasklaidos tyrimų centro analitikas Mohammedas Jamaae.

Kasmet Jemene surenkama apie 5 tūkst. tonų medaus. Jis šaliai atneša daugiau nei 200 mln. litų pajamų.