Verslas

2021.12.08 15:19

Nepriklausomas elektros tiekėjas „Vilniaus elektra“ stabdo veiklą

atnaujinta 15.59
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.12.08 15:19

Vienas iš nepriklausomų elektros tiekėjų – „Vilniaus elektra“ – stabdo veiklą. Apie tai bendrovės vartotojai buvo informuoti antradienį.

Kaip nurodoma informacijoje vartotojams, bendrovė veiklą stabdo nuo trečiadienio, gruodžio 9 d.

„Skubame pranešti, kad Jūsų elektros energijos tiekėjas UAB „Vilniaus elektra“ nuo 2021 m. gruodžio 9 d. stabdo nepriklausomo elektros tiekėjo veiklą.

Dėl šios priežasties nuo 2021 m. gruodžio 9 d. iki tol, kol pasirinksite kitą nepriklausomą tiekėją, garantinį elektros energijos tiekimą Jūsų objektui [...] užtikrins AB „Energijos skirstymo operatorius“, kaip tai numato Elektros energetikos įstatymo 44 straipsnio 3 dalies 2 punktas“, – nurodoma klientams išsiųstuose pranešimuose.

Bendrovė klientams taip pat priminė, kad jiems privalu nedelsiant užfiksuoti faktinius energijos apskaitos prietaiso rodmenis ir juos pranešti tinklų operatoriui, jeigu šie rodmenys nėra nuskaitomi nuotoliniu būdu.

„Prašome ne vėliau kaip iki 2021 gruodžio 11 d. deklaruoti apskaitos prietaisų rodmenis operatoriaus savitarnos svetainėje čia. Nepateikus šios informacijos, garantinio tiekimo paslaugos apskaitai tvarkyti bus naudojami paskutiniai deklaruoti apskaitos prietaiso rodmenys“, – teigė bendrovė.

„Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) gavo informaciją iš nepriklausomo tiekėjo „Vilniaus elektra“ dėl sustabdomos jų veiklos“, – LRT.lt patvirtino ESO atstovas Paulius Kalmantas.

Jis patikslino, kad bendrovės klientais buvo 1 887 vartotojai. Dar 795 būstų sutartys dėl elektros energijos tiekimo turėjo įsigalioti nuo kitų metų pradžios ar dar vėliau.

P. Kalmanto teigimu, vartotojai liks apsaugoti – jiems elektros energijos nenutrūks: „ESO turimais duomenimis, dalis klientų patektų į visuomeninį tiekimą atgal po pratęsto termino. Kita dalis – į garantinį tiekimą.“

ESO atstovas primena, kad, pratęsus antrąjį liberalizacijos etapą, vartotojai gali grįžti į visuomeninio tiekimo paslaugą. Jeigu klientai vis dėlto pateko į liberalizacijos etapą, grįžti į visuomeninį tiekimą jie negali, todėl jiems elektros tiekimas būtų užtikrintas per garantinį tiekimą, kurį užtikrina ESO.

LRT.lt kreipėsi į bendrovę „Vilniaus elektra“ dėl platesnio komentaro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt