Verslas

2016.11.30 08:16

Eksportas į Japoniją išaugo tris kartus: vežame cigaretes, kepinius ir sraiges

Mindaugas Aušra, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.30 08:16

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, eksportas į Japoniją šiemet išaugo tris kartus ir užėmė pirmą vietą tarp krypčių į pietryčių Azijos regioną. Daugiausiai japonus pasiekė lietuviška žemės ūkio produkcija ir technologijos. Pasak ministerijos, ryšiai su Japonija kasmet intensyvėja.

Šiemet žemės ūkio produktų eksportas į Japoniją išaugo daugiau kaip 8 kartus: daugiausiai eksportuota cigarečių, kepinių, pieno produktų ir sraigių. Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, tabakas ir jo pakaitalai sudaro didžiausią šalies eksporto į Japoniją dalį. 

Nors pernai, lyginant su 2014-aisiais, į Japoniją keliavo mažiau lietuviškos produkcijos, cigaretės eksporto sudėtyje taip pat pirmavo.  

Taip pat šiemet viena iš paklausiausių prekių – moksliniai lazeriai. Ekspertai sako, kad būtent Japonija yra viena iš svarbiausių Lietuvos lazerių pardavimo rinkų. Anot užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos ir Japonijos ekonominiai ryšiai kasmet intensyvėja. Per pastaruosius  penkerius metus prekių apyvarta tarp šalių išaugo daugiau kaip dvigubai ir pernai sudarė beveik 90 milijonų eurų.