Verslas

2021.12.07 22:42

Veryga apie siūlymą dėl naminukės: jei norim skatinti kaimo turizmą, tai reiktų daryti kitaip

Vesta Tizenhauzienė, Augustinas Šemelis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.07 22:42

Seime – siūlymas leisti ūkininkams įteisinti naminę degtinę ir kitus tradicinius alkoholinius gėrimus. Pataisų iniciatoriai teigia, kad tai mažintų nelegalių gėrimų gamybą, didintų turistų srautus. Iniciatyvos priešininkų teigimu, siūlymas nesuderinamas su Alkoholio kontrolės įstatyme deklaruojamu tikslu – mažinti alkoholio žalą sveikatai.

Biržų rajone, Sodeliškių dvaro sodyboje, pirtelėje gaminamas gyvas, pagal senovines tradicijas alus. Jo paragauti galima tik per degustacijas, vykstančias sodyboje. Parduoti alaus šeimininkai negali.

Seime – siūlymas leisti ūkininkams įteisinti naminę degtinę: pataisų iniciatoriai teigia, kad tai didintų turistų srautus

„Sako, mano tėveliai iš Biržų, taip norėčiau parvežti iš alaus krašto to naminio alaus, kad prisimintų, ir jis tikrai jo nori, bet parduot negalim. Ta situacija tikrai labai skaudi, tuo labiau, kad mes tikrai ne kažkokie didžiuliai aludarininkai“, – sako Sodeliškių dvaro šeimininkė Neringa Linkevičienė.

Sodeliškių dvaro sodyba įsikūrusi vos keli kilometrai nuo Latvijos. Ten naminį alų parduoti galima, todėl Neringa pripažįsta svarsčiusi kurti verslą kaimyninėje šalyje. Mat jei norėtų pardavinėti savo sodyboje, tai reikalautų daugybės investicijų.

„Kitokios atskiros patalpos, įmonė, kuri nežiūrint ir patalpų apipavidalinimo, bet ir jis jau nerūgtų toj medinėj statinėj, tai ar jis bebūtų tas biržietiškas gyvas alus, turintis kultūros paveldą?“ – klausia dvaro šeimininkė.

Tačiau netrukus sodybų šeimininkams gali būti leista ne tik gaminti, bet ir parduoti tradicinius gėrimus. Seime – vėl iniciatyva dėl naminio alkoholio. Tiesa, tai galiotų ne stipresniems nei 65 laipsnių gėrimams. Anot iniciatorių, taip siekiama sumažinti nelegalaus alkoholio gamybą.

„Turi atsirasti griežtesnės baudos ir bausmės tiems, kurie ir toliau bandys virti pakrūmėse, miškų viduryje ir taip toliau. Kažkada žmonės juokėsi, „o, tai čia labai gerai, mes dabar galėsime legaliai“, ne, gerbiamieji, jūs negalėsite virti legaliai pakrūmėje. Tai galės vykti tik kontroliuojamose vietose“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Teigiama, kad legalizavus tokius gėrimus būtų galima surinkti mokesčių į biudžetą, tai padidintų turistų, kurie atvyktų ragauti istorinio paveldo, srautą. Tam pritaria ir Biržų turizmo informacijos centro vadovė.

„Šiuolaikinis turistas vis labiau išrankus ir jis ieško to nišinio turizmo. Ieško tos ne masinės gamybos, tai tokio projekto priėmimas, manau, kad tikrai sveikintinas, būtent mažiesiems aludariams, autentiškiems ūkiams leistų supažindinti su šia kultūra“, – sako Biržų turizmo informacijos centro vadovė Raminta Indriulėnienė.

Pakeitimais siūloma leisti gaminti alkoholio produktus tik ūkininkams, kurie teikia kaimo turizmo paslaugas, o gaminami gėrimai būtų įregistruoti kulinarinio paveldo sąraše.

Seimo „valstiečių“ frakcijos seniūno pavaduotojas Aurelijus Veryga neslepia skepticizmo.

„Čia yra norima susieti tiesiog su rekreacija. Aš manau, kad jeigu, žinot, jeigu mes norim skatint kaimo turizmą, tai reiktų skatint, manau, ne tokiu būdu, kur žmonės važiuoja pagert, o važiuoja pasivaikščiot kokiais sveikatingumo takais, pakvėpuot šviežiu oru, o ne naminę degtinę gert“, – kalba Seimo LVŽS Frakcijos seniūno pavaduotojas.

Jei Seimas pritars, pataisos įsigaliotų kitų metų liepą. Seimo teisininkų nuomone, parlamentarų grupės siūlymas leisti ūkininkams gaminti naminę degtinę ir kitus tradicinius gėrimus yra nesuderinamas su Alkoholio kontrolės įstatyme deklaruojamu tikslu – mažinti alkoholio daromą žalą sveikatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt