Verslas

2021.12.07 15:55

Kaune pareigūnai užkardė neteisėtą lenkiškos mėsos pardavinėjimą iš automobilio

LRT.lt2021.12.07 15:55

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriams bendradarbiaujant su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais išaiškintas naujas iš vis dar pasitaikančių nelegalios prekybos mėsos skerdiena atvejų. Pareigūnams įtarimų sukėlė skelbimas internetinėje erdvėje, kuriame buvo siūloma įsigyti kiaulienos skerdienos su pristatymu į vietą, rašoma VMVT pranešime.

Pagal šią informaciją VMVT inspektoriai inicijavo kontrolinį mėsos pirkimą. Kauno departamento veterinarijos inspektoriams asmuo pardavė 50 kg neaiškios kilmės kiaulienos skerdenos be pardavimo čekio. Inspektoriams prisistačius ir patikrinus transporto priemonę, joje rasta dar 200 kg lenkiškos kiaulienos žaliavos.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad kiaulienos skerdena iš Lenkijos buvo vežama tam nepritaikytoje, nešvarioje transporto priemonėje, kurioje nebuvo šaldymo įrangos, reikalingos greitai gendantiems maisto produktams transportuoti. Neužtikrinta mėsos vežimui reikalinga temperatūra – termometras rodė 15 °C temperatūrą, o tai sudaro sąlygas veistis patogeniniams mikroorganizmams.

Nustatyta, kad mėsos perpardavinėtojas iš viso turėjo 297 kg lenkiškos kiaulienos skerdenos. Už nelegalią veiklą ir pažeidimus jam skirtos administracinio poveikio priemonės. Nesaugią žalią mėsą prekiautojas įpareigotas sunaikinti, nes nebuvo užtikrintas nei jos atsekamumas, nei tinkamos transportavimo bei laikymo sąlygos, temperatūros režimai.

VMVT primena – neteisėtas vertimasis ūkine ar komercine veikla, neturint tam leidimo, užtraukia baudą nuo 390 iki 1100 eurų, o toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 1040 iki 2400 eurų.

Pataria, kaip neapsigauti perkant per skelbimus

Pirkėjas visada gali prašyti maisto produktais prekiaujančio asmens pateikti savo, kaip VMVT registruoto ar patvirtinto maisto tvarkymo subjekto, numerį arba pats pasitikrinti Maisto tvarkymo subjektų registre https://vmvt.lt/opendata/mtsr/.

Nereikėtų pirkti ypač greitai gendančių gyvūninių maisto produktų, jei jie transportuojami ir parduodami ne iš šaldymo įrenginių, neužtikrinant tinkamos produktų laikymo temperatūros. Neretai tokie prekiautojai neturi leidimo prekiauti maistu, nežino privalomų higienos bei ženklinimo reikalavimų.

Nesąžiningų prekiautojų tiesiog iš automobilio bagažinės siūloma mėsa ar jos gaminiai be kilmės dokumentų gali būti ir iš sergančių gaišusių gyvūnų, užkrėsta parazitais, todėl tai gali skaudžiai atsiliepti sveikatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt