Verslas

2021.12.07 13:05

„Livonia Partners“ perka Lietuvoje gamyklą turinčią Norvegijos įmonę CSUB

BNS2021.12.07 13:05

Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ perka Norvegijos kompozitinių struktūrų gamybos įmonės CSUB kontrolinį akcijų paketą.

CSUB, Klaipėdoje valdanti didžiausią savo gamyklą, kuria kompozitines konstrukcijas, skirtas povandeninei, atsinaujinančios energijos bei civilinės inžinerijos pramonei, teigiama „Livonia Partners“ pranešime.

„Livonia Partners“ perka CSUB kontrolinį akcijų paketą iš įmonės steigėjų ir kitų finansinių investuotojų. Tai bus pirmoji, neseniai veiklą pradėjusio antrojo „Livonia“ fondo investicija.

Livonia Partners“ partneris ir vienas iš įkūrėjų Mindaugas Utkevičius BNS sakė, kad fondas už neskelbiamą sumą perka 66 proc. CSUB akcijų, o sandorį planuoja užbaigti dar iki šių Kalėdų.

„Sandorio vertės neatskleidžiama, nes toks yra susitarimas su akcijų pardavėjais. Be to, sutartyje yra numatyti ir papildomi mokėjimai už įsigyjamas akcijas, kurie priklausys nuo CSUB 2022 ir 2023 metų veiklos rezultatų“, – BNS sakė M. Utkevičius.

Pasak jo, papildomi mokėjimai už 2022 metų veiklos rezultatus turėtų būti atlikti 2023 metais, o už 2023 metų rezultatus – 2024-aisiais.

„Pastaraisiais metais CSUB išsiskyrė tvirtu augimu ir pelningumu bei daug žadančiomis perspektyvomis, ypač sausumos akvakultūros, atsinaujinančiosios energijos ir civilinės inžinerijos srityse“, – pranešime žiniasklaidai teigė M. Utkevičius.

Bendrovė kuria konstrukcijas ir gaminius iš stiklo pluoštu sustiprinto poliesterio (GRP), kuris laikomas ekologiškesne alternatyva tokioms medžiagoms kaip plienas ar betonas. Arendalyje (Norvegija) įsikūrusioje CSUB dirba 180 darbuotojų – bendrovė turi tris gamyklas, iš kurių didžiausia yra Klaipėdoje. Įmonės 2020 metų apyvarta siekė 29,18 mln. eurų.

„CSUB veikia patraukliame sektoriuje, kuris reikalauja ir gamybinių, ir inžinerinių kompetencijų, tad tam tikra prasme šis sandoris yra panašus į mūsų labai sėkmingą investiciją į „Thermory“, kur verslo plėtrą vykdyme tiek organiškai, tiek per įsigijimus“, – teigė M. Utkevičius.

„Thermory“ yra termiškai apdorotos medienos gamintoja, turinti gamyklas Estijoje ir Suomijoje bei pardavimo atstovybę JAV. Šios įmonės akcijas „Livonia“ pirmasis fondas pardavė 2020 metais.

Rugsėjį veiklą pradėjusio fondo „Livonia Partners Fund II“ dydis yra 147 mln. eurų. Antrasis fondas, kaip ir jo pirmtakas, toliau koncentruojasi į gamybos, verslo paslaugų, vartojimo, technologijų, žiniasklaidos ir telekomunikacijų (TMT) ir kitus sektorius.

„Livonia Partners“ yra privataus kapitalo investicijų įmonė, įsikūrusi Baltijos šalyse, kuri šiuo metu valdo 230 mln. eurų. Į fondą yra investavę Baltijos ir Šiaurės šalių pensijų fondai, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, Europos investicijų fondas (EIF), investuojantis per „Baltijos inovacijų fondą 2” (iniciatyva sukurta bendradarbiaujant Estijos, Latvijos ir Lietuvos Respublikoms bei EIF) ir kiti rinkos dalyviai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt