Verslas

2021.12.06 11:06

Saulės elektrinių klausimams skiriama ESO telefono linija

LRT.lt2021.12.06 11:06

Augant gyventojų susidomėjimui ir siekiant suteikti informaciją saulės elektrinių įsirengimo ir kitais susijusiais klausimais, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pristato elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminantiems vartotojams skirtą pagalbos telefonu liniją. Paskambinus trumpuoju ESO numeriu 1852 nuo šiol galima pasirinkti konsultacijas būtent saulės elektrinių klausimais, rašoma ESO pranešime žiniasklaidai.

Elektrą iš atsinaujinančių energijos išteklių gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje nuosekliai didėja – šiuo metu tokių gyventojų yra apie 14 tūkst., nuo metų pradžios šis skaičius išaugo 65 proc. Tuo metu galvojančių apie savos saulės jėgainės įsirengimą ir ieškančių informacijos yra kur kas daugiau, todėl bendrovė sulaukia vis didesnio skaičiaus skambučių ir klausimų šia tema.

ESO pastebi, kad susidomėjimas padidėja paramos laikotarpiais – jau netrukus gyventojai sulauks dar vieno papildomo kvietimo pasinaudoti parama saulės elektrinėms namų ūkiuose įsirengti. Tikėtina, kad besidominčių skaičius tik augs.

Nuo pirmadienio, paskambinęs į ESO ir pasirinkęs konsultaciją saulės elektrinių tema, gyventojas bus nukreiptas klientų aptarnavimo specialistams, kurie galės išsamiau atsakyti į rūpimus klausimus – paraiškų pildymo, prijungimo prie tinklo ar kitomis su jėgainės įrengimu susijusiomis aktualiomis temomis. Nauja linija veikia darbo dienomis nuo 8 iki 18 val., o į ją paskambinus po darbo valandų su gyventoju bus susisiekta kitą darbo dieną.

Būtina gauti sąlygas, kuriose nustatytos elektrinės prijungimo galimybės

Viena aktualiausių ir dažnai klientų pamirštamų temų įsirengiant nuosavą jėgainę – prijungimas prie ESO valdomo skirstomojo tinklo. Konsultacijų metu klientams bus paaiškinta, jog svarbu patikrinti tinklo galimybes priimti generuotą energiją dar prieš ją įsirengiant.

Kliento turima vartojimo galia nebūtinai reiškia, kad bus galima įrengti tokios pat galios elektrinę. Dėl šios priežasties rekomenduojama dar prieš įrengiant jėgainę būtinai pasitikrinti, ar ji gali būti prijungta prie skirstomojo tinklo ir kokiomis sąlygomis. Tai reiškia, kad būtina iš ESO gauti sąlygas, kuriose bus nustatytos elektrinės prijungimo galimybės.

Objektyvią tinklo situaciją parodo tik pagal kliento pateiktą paraišką ESO specialistų atliekama analizė. ESO operatyviai išduodamose sąlygose bus detaliai nurodyta ar skirstomasis tinklas galės priimti saulės elektrinės pagamintą elektrą ir kokios galios jėgainė gali būti įrengta be papildomos tinklo rekonstrukcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt