Verslas

2021.12.04 19:52

Verslininkai Kalėdoms netaupo: bus už šventinį įmonės vakarą paklosiančių ir daugiau nei 20 tūkst. eurų

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.12.04 19:52

Praėjusiais metais kalėdinius įmonių renginius nusinešus pandemijai, šiemet verslininkai ketina švęsti su kaupu. Renginių organizatoriai ir vedėjai neslepia: užsakovai net ir ūgtelėjus paslaugų kainoms taupyti nelinkę, tad gruodį laukia tikras darbymetis.

Po pertraukos dėl pandemijos grįžta įmonių kalėdiniai vakarėliai

Įmonių vakarėlių organizatorių ir tokių švenčių vedėjų tvarkaraščiai ėmė sparčiai pilnėti dar neatėjus gruodžiui. Pastebima, kad šiemet nemažai įmonių nusprendė rengti kalėdinius vakarėlius, tad darbo įvairių šventinių paslaugų teikėjams neturėtų pritrūkti.

„Labai džiaugiuosi įmonių noru švęsti. Turiu omenyje, vienu metu jau buvo galbūt nusibodę ar suvienodėję renginiai – vien tas pats vedėjas ir panašiai. Buvo tendencija, kad imdavo mažiau papildomų paslaugų. Dabar turiu ne vieną renginį, kur tikrai atsigauna širdis: reikia įdėti meniškos sielos, sugalvoti, kaip viską padaryti. Skanios bemiegės naktys, kai reikia viską apgalvoti. Tikrai atsigauname ir, manau, ne aš vienas toks. Ir su kolegomis kalbėjau, kad žmonės pasiilgo švenčių“, – situaciją apibendrino renginių vedėjas Kęstutis Medelis.

Šiemet su kolegomis šventes paminėti besirengiantys verslininkai nelinkę pasitenkinti vienos ar kitos scenos žvaigždės pasirodymu, pageidauja ir veiklos į šventę susirinksiantiems žmonėms, įvairių pramogų.

Tai, kad šiemet įmonės, bendrovės bei kitos įvairios organizacijos nepraleis progos susiburti į šventę drauge, patvirtino ir bendrovės „Šou renginiai“ vadovas Mantautas Sakalauskas.

„Įmonės laukė iki tam tikros ribos – draus ar nedraus švęsti. Atrodo, kad nemažai kas pasiryžo švęsti – rezervavo datas, pasirašė sutartis. Pernai įmonės, kurios įpratusios švęsti, rinkosi virtualų renginį kaip alternatyvą, o šiemet atrodo, kad viskas grįžta į vėžes“, – dėstė M. Sakalauskas.

Be to, pastebima, kad ir ateinančiais metais būsimi jaunavedžiai drąsiau planuoja vestuves.

Renginių vedėjai neslepia, kad tokios tendencijos iš tiesų pakėlė nuotaiką – vedėjai jaučiasi ir vėl reikalingi.

Šiemet atrodo, kad viskas grįžta į vėžes.

M. Sakalauskas


Šventiniai vakarėliai šiemet bus brangesni

Renginių vedėjai ir organizatoriai neslepia, kad paslaugų kainos, palyginti su ikipandeminiu lygiu, šiemet yra pastebimai didesnės.

„Labai sudėtinga atsakyti klientams, nes anksčiau paklaustas mintinai galėjau pasakyti atlikėjų, dekoravimo, kitų paslaugų kainas, o dabar ne – visos kainos yra pakilusios. Kitas dalykas – Kalėdų laikotarpiu, kai visų užimtumas yra gana didelis, kainos kyla, nes labai didelė paklausa. Bet kalbu ne tik apie Kalėdas, bet ir apie visus metus – vestuves ir panašiai. Kai kuriose srityse jaučiamas labai didelis pokytis, kitose kainos bent šiek tiek pakilusios“, – sakė K. Medelis.

Kainos kyla įvairiose srityse, tad paslaugų teikėjams taip pat tenka jas kelti.

Šiuo metu įmonėms, samdančioms renginio vedėjo ir didžėjaus komandą, pasak M. Sakalausko, tenka atseikėti nuo 3 tūkst. eurų. Tai yra didesnė kaina, nei buvo iki pandemijos.

„Darbų pertrauka, be abejo, galėjo turėti tam įtakos ir šiaip visur kyla kainos. Visa ekonomika diktuoja, kad niekas vietoje nestovi. Jeigu iš mūsų visi daugiau prašo, tai natūraliai ir mums daugiau reikia. Tiek sandėliavimo patalpos brangsta, tiek įranga, tie degalai“, – aiškino M. Sakalauskas.

Užsakovai nori, kad būtų smagu, ir negaili pinigų

Dėl pandemijos pernai tokie kolegų susibūrimai nevyko, tad šiemet, regis, žmonės ketina švęsti gana trankiai ir, nors paslaugų kainos kilo, švenčių užsakovai nėra linkę taupyti.

„Žiūrint į mano organizuojamas įmonių šventes, pavyzdžiui, normaliam šimto žmonių renginiui apie 25 tūkst. eurų išeina. Čia jau kalbame apie neblogą renginį: išskirtinis svečių pasitikimas, programa, papildomos pramogos, maistas, dekoracijos“, – dėstė K. Medelis.

Tiesa, pabrėžiama, kad kainų amplitudė labai plati, tad dešimtis tūkstančių šventiniam vakarui su kolegomis išleis ne visi verslininkai. Yra ir tokių įmonių, kurių vakarėlis kainuos apie 5 tūkst. eurų, o jame dalyvaus apie 35 žmonės.

Atrodo, šiemet verslininkai nestokoja išradingumo. Bendrovės „Šou renginiai“ direktorius M. Sakalauskas teigė, kad dėl pandemijos kai kurios įmonės nusprendė šventine erdve paversti savo biurus, tačiau dažniausiai girdimas pageidavimas – „kad būtų linksma“.

„Kai kalbame su klientais, ko jie norėtų kalėdiniame vakarėlyje, sako, kad būtų linksma, smagu. Toks yra dažnas prašymas. Atrodytų, kad anksčiau buvo paisoma tam tikrų tendencijų, siekiama įspūdžio, kitoniškumo, o dabar žmonės džiaugsis tuo, kad bus galima švęsti, būti kartu, ir nori, kad būtų smagus vakaras. Ir nėra taip, kad labai taupytų, manau, turi pinigų. Nėra taip, kad su renginio vedėjo ir didžėjaus komanda labai derėtųsi“, – neslėpė M. Sakalauskas.

Tiesa, nors žmonės išsiilgę švenčių ir šėlsmo bičiulių bei kolegų būryje, teks nepamiršti, kad švenčių ritmą vis dar gana aiškiai diktuoja pandemija. Pastebima, kad daugelis švenčių vietų savininkų reikalauja, kad vakarėliuose dalyvautų tik galimybių pasus turintys asmenys. Kad būtų paisoma per pandemiją galiojančių saugumo reikalavimų, prašoma pasirūpinti vakarėlio šeimininkų – darbdavių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt