Verslas

2021.12.03 19:06

Vilniečiai piktinasi statybininkais: teršia aplinką, pažeidžia įstatymus, užkemša lietaus latakus

Dovilė Lisauskaitė , LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.12.03 19:06

Į LRT GIRDI kreipėsi vilniečiai, teigiantys, kad šalia jų namų dirbantys statybininkai nuolat teršia aplinką. Esą darbininkai nepaiso reikalavimo nuplauti iš statybviečių išvažiuojančios technikos, todėl ant ratų prilipęs ir byrantis purvas gadina ne tik kelią, bet ir užkemša lietaus latakus. Specialistai sako, kad tai sena ir jiems gerai žinoma problema, kurios išspręsti nepadeda net baudos.

Sostinės pakraštyje gyvenantys vilniečiai jau metus turi nepavydėtiną kaimynystę. Šalia jų kyla nauji daugiabučiai, o čia dirbantys statybininkai nepasivargina išvažiuodami iš statybviečių nuplauti sunkiasvorių automobilių, prie kurių prilipęs purvas nubyra tiesiog gatvėje.

Į LRT GIRDI kreipusis moteris teigia, kad jų gatvelėje buvusį prieš kelis dešimtmečius nutiestą asfaltą, prasidėjus statyboms, išardė ir kurį laiką namų link čia gyvenantys važiuodavo lyg bekele, o nutiesus naują situacija mažai pagerėjo.

Vilniečiai piktinasi: teigia, jog šalia jų namų dirbantys statybininkai nuolat teršia aplinką

„Dabar tą kelią padarė, bet jo nesimato, nes iš statybvietės išvažiuoja mašinos – nei valoma, nei plaunama. Tai viskas taip baisiai ir atrodo, plius aplinkoje palikta šiukšlių – darė kelią ir viską paliko, nors statybvietė yra visai kitoje pusėje“, – LRT TELEVIZIJAI sako vilnietė Ugnė Vilkienė.

Pasak moters, bet koks bandymas susitarti su statybininkais baigėsi tik pažadais susitvarkyti. Nebuvo linkę jie ir su žurnalistais kalbėtis.

Bet pasikalbėti statybininkams visgi teks. Vieni pirmųjų bus lietaus nuotekas prižiūrintys specialistai.

„Matome, kad pilnas lietaus surinkimo šulinys purvo, to paties žvyro, kurį matome ant gatvės. Tas vanduo neša purvą tolyn. Kai užkemšami šuliniai, vanduo nesurenkamas ir gatvės skęsta. Kitas dalykas – nuosėdos jau prie pat vamzdžio, o turi būti žemiau, kad būtų švaresnis vanduo“, – LRT TELEVIZIJAI aiškina „Grindos“ Ekologinės priežiūros laboratorijos vedėjas.

Pagal reikalavimus, kiekvienas iš statybvietės išvažiuojantis mechanizmas turi būti švarus ir neteršti aplinkos, tačiau, pasak specialistų, tokio reikalavimo dažnai nepaisoma.

Tokia tarša – viešosios tvarkos pažeidimas, gresia baudos, tenka susimokėti ir už lietaus nuotekų tinklų bei gatvių išvalymą. Didžiausia bauda šiemet už tokią taršą siekė 15 tūkstančių eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt