Verslas

2021.12.03 14:06

Įtampa tarp Kinijos ir Lietuvos pasiekė ir Briuselį – Europos Komisija aiškinasi situaciją

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt iš Briuselio2021.12.03 14:06

Situacija dėl Kinijos neįleidžiamų lietuviškų prekių jau pasiekė ir Briuselį, Europos Komisija (EK) pranešė esanti informuota apie susiklosčiusią padėtį ir besiaiškinanti situaciją.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis žurnalistams šiandien paskelbė apie planus kitą savaitę kreiptis į Europos Komisiją.

„Kitą savaitę oficialiai kreipsimės ir į Europos Komisiją (EK), nes kaip ir prekybos politika, kurios apribojimai Lietuvai dabar dalinai ir taikomi, yra Europos Sąjungos kompetencijos dalis. Prašysime EK įsitraukti ginant Lietuvos interesus ginče su Kinija“, – sakė G. Landsbergis.

Už tarptautinius ryšius atsakinga Europos Komisijos atstovė Nabila Massrali teigė, kad įtampa tarp Lietuvos ir Kinijos Komisijai yra žinoma, šiuo metu renkami duomenys.

„Mes buvome informuoti, kad Lietuvos siuntiniai nepraeina per Kinijos muitinę ir importo aplikacijos atmetamos. Kontaktuojame su Vilniumi ir su Pekine esančiomis ES delegacijomis tam, kad gautume kuo daugiau informacijos ir išsiaiškintume situaciją“, – sakė ji.

Komisijos atstovai paklausti, kokios informacijos jiems trūksta ir kokie būtų galimi EK veiksmai, neišsiplėtė.

„Pirmiausia mes turime patikrinti informacijos tikslumą ir išanalizuoti, kiek tai yra sisteminiai Kinijos veiksmai, o tada sugrįšime su galimu atsaku“, – sakė pagrindinis EK spaudos atstovas Ericas Mammeris.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį portalas 15min paskelbė, jog Lietuvos verslininkai negali išmuitinti prekių Kinijoje, nes ši išbraukė Lietuvą iš šios šalies muitinės sistemos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt