Verslas

2021.12.02 17:21

VSAT: vilkikų eilės Baltarusijos–Lietuvos pasienyje išlieka didelės

Erika Alonderytė, BNS2021.12.02 17:21

Vilkikų eilės Baltarusijos–Lietuvos pasienyje iš kaimyninės šalies pusės ir toliau išlieka didelės, kai kuriuose punktuose jiems tenka laukti ilgiau nei tris paras, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pasak VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, viena iš priežasčių, kodėl išaugo eilės – vis dar uždarytas Baltarusijos ir Lenkijos pasienio punktas.

„Yra likęs uždarytas Bruzgy-Kuznica punktas, kur buvo neramumai prie Lenkijos sienos, kai migrantai šturmavo. Tai didelis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje veikiantis punktas, jis gana netoli Lietuvos, tai tas visas srautas, kuris vykdavo per Baltarusiją į Lenkiją, pakrypo pas mus“, – BNS sakė G. Mišutis.

Anot jo, Medininkų kontrolės punkte eilės didesnės ir todėl, kad pareigūnai yra sustiprinę vilkikų kontrolę po to, kai vieno vilkiko priekaboje buvo rasti keturi migrantai. G. Mišutis teigė, jog įtakos gali turėti ir šventinis laikotarpis, oro sąlygos.

VSAT duomenimis, Medininkų punkte į Baltarusiją įvažiuoti laukia 170 vilkikų, kai tuo metu į Lietuvą įvažiuoti laukia 740. Per praėjusią parą Baltarusijos pareigūnai praleido 242 vilkikus.

Šalčininkų punkte iš Lietuvos į Baltarusiją į važiuoti laukia 118 vilkikų, o į Lietuvą – 730. Per parą iš Baltarusijos į Lietuvą buvo praleista 220 vilkikų.

Tuo metu Raigardo punkte į Baltarusiją įvažiuoti laukia 25, o į Lietuvą – 500, Lavorškėse – atitinkamai 10 ir 350 vilkikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt