Verslas

2021.12.01 15:57

Vyriausybė siūlo palengvinti individualiai dirbančiųjų veiklą

BNS2021.12.01 15:57

Daugiau individualiai dirbančių gyventojų pajamas galės registruoti, kai jos uždirbamos, o ne gaunamos. Taip žmonėms būtų lengviau sudaryti finansines ataskaitas ir gauti bankų paskolų.   

Vyriausybė trečiadienį pritarė Seimo nario Algirdo Butkevičiaus siūlymui leisti taikyti pajamų kaupimo apskaitos principą daugiau tokių gyventojų.

„Kaupimo principas suteikia daugiau finansinės informacijos, tiksliau atspindi tam tikro laikotarpio rezultatą dėl tiesioginio ryšio tarp pajamų ir (...) sąnaudų, padeda objektyviau įvertinti savo veiklos rezultatą, dėl ko palengvina kreipimąsi į kredito įstaigas dėl finansavimo“, – teigiama dokumente.

Šis principas reiškia, kad pajamos registruojamos tada, kai jos uždirbamos, neatsižvelgiant į pinigų gavimo momentą. Tuo metu taikant pinigų apskaitos principą pajamos yra pripažįstamos jų gavimo momentu.

Jei Seimas pritars pataisoms, naują tvarką galėtų taikyti ne tik individualiai dirbantieji, įregistruoti PVM mokėtojais arba savo veiklai priskyrę ilgalaikį turtą, tačiau ir kiti tokia veikla užsiimantys gyventojai.

Ministerija siūlo, kad įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo 2023 metų sausio 1 dienos, jie būtų taikomi deklaruojant 2023 ir vėlesnių metų pajamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt