Verslas

2021.12.01 13:12

EBPO sumažino pasaulio ekonomikos augimo prognozę ir įspėjo dėl omikron keliamo pavojaus

ELTA2021.12.01 13:12

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) trečiadienį perspėjo apie omikron atmainos koronaviruso keliamą pavojų pasaulio ekonomikos atsigavimui ir sumažino 2021 m. augimo prognozę.

Remiantis atnaujintu vertinimu, pasaulio ekonomika šiais metais turėtų išaugti 5,6 proc., palyginti su ankstesne 5,7 proc. augimo prognoze. 2022 m. prognozė išliko nepakitusi ir toliau sudaro 4,5 proc., tačiau šie skaičiavimai buvo atlikti, kai dar nebuvo paskelbta apie omikron atmainos aptikimą.

„Nerimaujame, kad naujoji viruso atmaina omikron dar labiau padidino jau ir taip didelius neapibrėžtumo ir rizikos lygius, o tai gali kelti pavojų atsigavimui“, – spaudos konferencijoje teigė EBPO vyriausioji ekonomistė Laurence Boone.

Paryžiuje įsikūrusi EBPO taip pat nurodė, kad pasaulinis atsigavimas tęsiasi. Tačiau organizacija įspėjo, kad jis „prarado pagreitį ir dabar tampa vis labiau nesubalansuotas“.

Nors EBPO teigė esanti „atsargiai optimistiška“ dėl atsigavimo, agentūra įspėjo, kad pagrindiniai nerimą keliantys aspektai yra visuomenės sveikata, aukšta infliacija, tiekimo grandinių trukdžiai ir galimos politikos klaidos.

„Pagrindiniu prioritetu išlieka poreikis užtikrinti, kad vakcinos, įskaitant sustiprinamąsias dozes, būtų gaminamos ir tiekiamos kuo įmanoma greičiau visame pasaulyje“, – teigė EBPO ir pridūrė, kad „atsigavimas visose šalyse išliks trapus ir neapibrėžtas, kol tai nebus pasiekta“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt