Verslas

2021.12.01 13:23

Didžiausi šalies darbdaviai jau ruošia dovanas: vieni už sunkų darbą atsidėkos papildoma poilsio diena ir pinigais, kiti geru žodžiu

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.12.01 13:23

Artėjant gražiausioms metų šventėms darbdaviai žada dovanų darbuotojams. Tiesa, vieni už sunkų darbą atsidėkos tik gražiu žodžius ir komandine dvasia, kiti dovanos kuponus ir laisvadienius, darbuotojų vaikams pirks žaislų.

Artėjant didžiosioms metų šventėms LRT.lt kreipėsi į didžiausius šalies darbdavius ir paklausė, kaip jie žada šiais metais pradžiuginti savo darbuotojus.

VU dovanos laisvadienį

Vilniaus universiteto (VU) atstovė Liudmila Januškevičienė pažymi, kad universitetas savo darbuotojams Kalėdų proga dovanos vieną poilsio dieną – gruodžio 31 d.

Be to, žadama ir daugiau dovanų: „Taip pat prieš šventes, per iškilmingą Senato posėdį, tradiciškai pagerbsime labiausiai nusipelniusius Vilniaus universiteto bendruomenės narius. Rektoriaus premijomis už svarius mokslinius pasiekimus bus apdovanoti tyrėjai ir jaunieji mokslininkai, taip pat geriausi 2021 m. dėstytojai“, – komentuoja L. Januškevičienė.

Lietuvos paštas po eglute dės gerą žodį

Lietuvos pašto Organizacijos vystymo departamento vadovė Inga Rinkevičienė LRT.lt pažymi, kad kalėdinis laikotarpis Lietuvos paštui ypatingas – siuntų dovanų kiekiai išauga daugybę kartų, visi intensyviai dirba, kad jos gavėjus pasiektų kaip įmanoma greičiau.

„Tad pačios svarbiausios dovanos mums šiuo intensyviu laikotarpiu yra geras žodis bei pagalba vieno kitam, komandiškumo dvasia. Taip pat jau keleri metai iš eilės turime simbolinę iniciatyvą – pildome kolegų vaikų svajones, kurios jų Kalėdas padaro jaukesnes ir suteikia daugiau džiaugsmo“, – sako I. Rinkevičienė.

Ji taip pat pažymi, kad šiais metais Lietuvos paštas turės ir virtualų advento kalendorių: „Jis kvies ne tik darbuotojus, bet ir jų šeimas pasiruošti artėjančioms šventėms. Be to, šventiniu laikotarpiu vidiniai įmonės komunikacijos kanalai prisipildys kolegų nuotraukų, geros nuotaikos ir šiltų palinkėjimų“, – komentuoja Lietuvos pašto atstovė.

„Maxima“ ruošia staigmenas darbuotojų vaikams

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė akcentuoja, kad įmonės šventę koreguoja pandemija, tačiau be dovanų darbuotojai neliks.

„Šventiniu laikotarpiu dovanojame žaislų darbuotojų vaikams. Šiemet dovanos iškeliaus maždaug 3 tūkst. vaikų. Daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms dovanosime 70 eurų vertės kuponus, už juos darbuotojai galės susikurti savo šventinį stalą“, – sako E. Dapkienė.

Ji taip pat akcentuoja, kad bendrovėje yra tradicija sudaryti šeimų, kuriose auga ne mažiau kaip penki nepilnamečiai vaikai, svajonių sąrašą. Vėliau patys įmonės darbuotojai bando išpildyti vaikų svajones.

Be to, „Maxima“ teigia nusprendusi nedirbti pirmą Kalėdų ir Naujųjų metų dieną – taip siekiama, kad darbuotojai geriau pailsėtų ir smagiau sutiktų šventes.

Gaisrininkus sveikins kunigas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Vida Šmigelskienė pažymi, kad švenčių proga ugniagesius ir kitus įmonės darbuotojus pasveikins Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovybė ir kunigas Algirdas Toliatas.

„Taip pat bus rengiama nuotolinė kalėdinė šventė darbuotojų vaikams“, – akcentuoja V. Šmigelskienė ir priduria, kad gruodžio mėnesį vienkartinės piniginės išmokos (premijos) darbuotojams nebus skiriamos.

Pasieniečiams kalėdinių premijų nenumato

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis LRT.lt pažymėjo, kad artėjančių švenčių proga VSAT nenumato mokėti premijų, taip pat tęsiantis pandemijai organizuoti tam skirtų didesnių renginių ar švenčių.

Nors premijų VSAT švenčių proga nemokės, G. Mišutis pabrėžia, kad, pasienyje su Baltarusija tęsiantis migracijos krizei, tiesiogiai sienos apsaugos funkcijas vykdantiems pasieniečiams, ypač vadinamosiose pirmosiose linijose dirbantiems VSAT pareigūnams, ekstremaliosios situacijos metu mokami priedai už ypač sunkų darbą tokiomis sąlygomis.

Tiesa, nedideli simboliniai kalėdiniai renginiai VSAT padaliniuose gali įvykti, jei bus laikomasi saugumo reikalavimų ir tokie renginiai dėl epideminės padėties šalyje nebus uždrausti.

„Tai trumpi kolektyvų susitikimai prie simbolinio Kūčių stalo ar adventinės popietės. VSAT, be centrinės įstaigos Vilniuje, sudaro ir trys rinktinės, kuriose dirba nuo maždaug 800 iki 1000 pasieniečių, todėl šiuose kolektyvuose bei rinktinėms pavaldžiose užkardose tokie nedideli renginiai gali vykti. Tačiau jie būtų skirti ne dalyti dovanas, o trumpai pabendrauti“, – komentuoja pasieniečių atstovas.

Be to, G. Mišutis pažymi, kad VSAT kiekvienais metais spausdina sieninį kalendorių su tarnybos atributika, gruodį jį gauna ir tarnyboje dirbantys žmonės.

„Iki“ ruošia dovanėles

Prekybos tinklas „Iki“ skelbia, kad darbuotojai turės galimybę nuotoliniu būdu gruodžio 1 d. žiūrėti eglutės įžiebimą centriniame biure. Be to, visą mėnesį darbuotojams vyks kalėdinė viktorina ir kalėdinis aukcionas.

„Iki“ atstovė Vaida Budrienė pažymi, kad darbuotojus bei jų vaikus žada aplankyti ir „Iki“ Kalėdų Senelis.

„Sveikiname visus be išimties „Iki“ darbuotojus bei jų vaikučius specialiai įmonės paruoštomis dovanomis. Kiekvienais metais dovanos skiriasi, norime savo darbuotojams ir jų atžaloms padaryti malonią staigmeną bei suteikti nuoširdų džiugesį laukiant gražiausių metų švenčių“, – pažymi „Iki“ atstovė.

LSMU dovanų sąrašą dar tik planuoja

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pažymi, kad šventinės iniciatyvos universitete dar tik planuojamos.

„Kol kas žinoma tik renginio „Vaikų Kalėdos“ data. Tai tradicinis universiteto renginys LSMU darbuotojų vaikams. Dėl kitų renginių, iniciatyvų ar išmokų darbuotojams sprendimai dar nepriimti“, – rašoma universiteto atsakyme.

„Danske Bank“ premijas ruošia pavasariui, o Kalėdoms – renginius

Lietuvoje veikiantis „Danske Bank A/S Lietuvos filialas“ skelbia šventę darbuotojams kursiantis visą gruodžio laikotarpį ir pažymi, kad tai savanoriškai darys patys darbuotojai.

„Kitose įmonėse dar įprasta, kad šventėmis rūpinasi personalo, administracijos ar komunikacijos skyriai. Mūsų atveju – priešingai, pagrindinį vaidmenį šventinių veiklų parinkimo ir organizavimo procese vaidina patys darbuotojai. Dešimtys aktyvių kolegų savanoriškai prisideda tiek prie žiemos, tiek prie kitų metų švenčių ir iniciatyvų organizavimo“, – sako įmonės rinkodaros ir komunikacijos vadovė Akvilė Švolkienė.

Jos teigimu, hibridiniu būdu dirbančios komandos įmonėje Kalėdines veiklas organizuosis savarankiškai – kai kas kartu gaminsis vakarienę, kiti susiburs į virtualius susitikimus su savo globaliomis komandomis, dar kiti eis į žygius.

Paklausta, ar darbuotojams numatoma skirti kalėdines premijas, ji pažymėjo, kad tokios tradicijos nėra, o premijos įprastai išmokamos už pasiektus rezultatus pavasarį.

„Kalėdinių dovanų premijų tradicijos niekada neturėjome. Šį rudenį šventėme banko 150 metų jubiliejų, tad kaip tik šiuo metu darbuotojus pasiekia su tuo susijusios dovanėlės. Bet tokios progos – išimtinės. Na, o priedai prie atlyginimo priklauso nuo banko veiklos ir kiekvieno kolegos individualių rezultatų ir yra skiriami kartu su kiekvieną pavasarį vykstančiu metiniu veiklos vertinimu“, – akcentuoja ji.

Nors Kalėdinių dovanų nebus, šventinių renginių banke netrūks. Tarp planuojamų pramogų – imbierinių sausainių dirbtuvės darbuotojų vaikams, šventinės vaikų sporto treniruotės, veiklos įmonės komandoms (Kalėdų paštas, biuro dekoracijų konkursas, šventinis „Bingo“ turnyras, šventinės komandų fotosesijos, Kalėdinių megztinių diena, 2022 m. rezoliucijų ir svajonių siena).

Taip pat ruošiamasi ir socialinėms iniciatyvoms – organizuojamas pyragų turgelis, o surinktos lėšos skiriamos nevyriausybinėms organizacijoms. „Žinoma, nepamiršim ir šventinės virtuvės „Danske“ valgyklose, čia turime puikią progą susipažinti su šventiniais kolegų Skandinavijoje patiekalais“, – priduria A. Švolkienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt