Verslas

2021.11.30 13:17

Janulevičius: investavimas į žaliąją ekonomiką yra ne būtinybė, o galimybė

ELTA2021.11.30 13:17

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius laikosi pozicijos, kad investavimas į žaliąją ekonomiką neturėtų būti laikoma būtinybe, o galimybe tiek apsaugoti aplinką, tiek patirti finansinę naudą.

„Žalioji ekonomika nėra būtinybė, į kurią mes turime nerti stačiai. Tai tiesiog finansinė galimybė. Galimybė mums, šalims, kurios neturi jokių iškastinių išteklių, visaverčiai dalyvauti visame gamybos procese ir savo gyvenime. Šiandien iš to paties vėjo parkų, saulės, geotermijos mes galime pasigaminti tai, ko mums trūksta šiandien gyvenime. Tai yra šilumą, šaltį, energiją, mobilumą“, – antradienį LPK metų ekonomikos forume teigė V. Janulevičius.

Pasak LPK vadovo, šiuo metu Lietuvos įmonės patiria didelius kaštus dėl išlaidų neatsinaujinantiems ištekliams, todėl investicijos į žaliąją ekonomiką, jo nuomone, verslams leistų reikšmingai sutaupyti.

„Tai yra galimybė mums, Lietuvai, surinkti pinigus arba sutaupyti ir neišleisti į trečiąsias šalis. Šiandien jau 6,7 mlrd. eurų per metus šiandienėmis kainomis išleidžiame iškastiniam kurui iš trečiųjų šalių. Kas būtų, jeigu tie pinigai liktų pas mus? Kiek gerovės jie sukurtų? Kiek CO2 emisijų mes sutaupytume. Kiek gyvybių išgelbėtume“, – svarstė V. Janulevičius.

ELTA primena, kad antradienį vyksta LPK organizuojamas metų ekonomikos forumas „Kaip neatsilikti konkurencingumo greitkelyje: sparti transformacija ir skaitmeninimas“. Šis renginys yra viena didžiausių tarptautinių ar nacionalinių pramonės ir verslo konferencijų Lietuvoje. Forume dėmesys bus skiriamas verslui ir jo ateities klausimams: technologiniam atsinaujinimui, ES žaliojo kurso įgyvendinimui.

Pranešimus forume skaitys Europos Komisijos vidaus rinkos komisaras Thierry Bretonasas, Švedijos pramonės konfederacijos prezidentas Fredrikas Perssonas, Europos universitetų instituto Tarpvyriausybinio valdymo mokyklos direktorius, eurokomisaras Alexanderis Stubbas.

Metų ekonomikos forume taip pat dalyvaus Amerikos prekybos rūmų (AMCHAM) Europoje vadovė Susan Danger, Businesseurope generalinis direktorius Markus Beyreris, Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) valdybos narys Mirekas Dusekas, „Siemens“ bendrųjų funkcijų viceprezidentė Lucretia Loescher.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt